.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
haluk şirin, bahçeşehir 1nci kısısm muhtar adayı,

​DAHA GÜZEL BİR BAHÇEŞEHİR İÇİN

İşadamı Haluk Şirin Bahçeşehir 1.Kısım mahallesi muhtar adaylığını açıkladı.

 Mevcut muhtar Sakine Turan ve muhtar adayı Demet Saltık’ın ardından üçüncü isim olarak yarışa katılan Şirin, daha huzurlu ve mutlu bir Bahçeşehir için bu yola çıktığını ve ciddi projelerle hazırlandığını vurguladı.
Haluk Şirin’in ZerParola’ya verdiği özel röportajı;
 
--Haluk Şirin kimdir?
1981 Çorum doğumluyum.
Evliyim. Biri üç aylık, diğeri anaokuluna  giden iki kız, ortaokula devam eden bir erkek olmak üzere, üç çocuk sahibiyim.
Bir süre Ankara’da yaşadım.
Bahçeşehir’le tanışmam burada yaşam sürdüren bir arkadaşıma yaptığım ziyaret sayesinde oldu. Konuk olarak kaldığım 15 gün boyunca, bölgeyi inceleme, analiz etme şansı yakaladım. Çocuklarımın yetişmesi adına çok uygun bir yer olduğu düşüncesi yerleşti. Ve Bahçeşehir’e taşındım.
Vaditepe 4.bölgede ikamet ediyorum. Gayrimenkul alım satım ve emlak projeleri geliştirme sektöründe faaliyet veriyorum.
Çalışma ofisim Galleria çarşıda.
 
--Neden muhtarlık?
Mevcut muhtarımızın uzun zamandır tek muhtar olarak görev yaptığını öğrendim. Artık yorgunluk dönemine girdiğini düşünüyorum. Bahçeşehir’in ciddi yaşamsal sorunları var ve muhtarımız ne yazık ki çoğuna mesafeli. Komşularımızın önemli bölümü mahalle muhtarlarını tanımıyor bile. İletişimler eksik, etkileşimler yetersiz. Ben, kentin hak ettiği değerde yönetilmesi için muhtarlık adaylığımı açıkladım. Halk ile kamu kurumları arasındaki köprü görevini en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum.
 
--Sizce bir muhtar ne yapar?
Muhtarlık temsiliyettir. Yol, kanal, su altyapısı yapmaz. Noksanlıkları belirler ve prosedür işlemleri gerçekleştirir.
Takip, bu sürecin en önemli ayağını teşkil eder. Muhtar, vatandaşlarla sürekli istişare halindedir. Fikirleri dinler, çözüm önerilerini gözden geçirir. Alınacak kararlarda halkın sürece dahil olmasına özen gösterir. Yurttaşın sesi olur.
Şikayet ve önerileri ilgili makamlara duyurur.
 
--Bahçeşehir 1. Kısım mahallesinin en önemli sorunları neler?
Ulaşım ilk ve öncelikli problemimiz. Bahçeşehir içinde belirli saatlerde trafik kilitleniyor. İlçemizin diğer mahallelerine ve ilçe merkezine erişim opsiyonları da hayli sıkıntılı. Diğer sorun gsm operatörlerinin belirli noktalarda hiç çekmemesi.
Baz istasyonlarının sayısı ve etki alanı yetersiz.
Üstü açık otobüs durakları bu kente yakışmıyor.
Başı boş sokak hayvanları toplumun her kesimini farklı açılardan ilgilendiriyor. Bazı veliler okula giden çocuklarının sahipsiz köpeklerden korktuğunu dile getiriyor. Zaman zaman saldırı şikayetleri geliyor. Hayvanseverler ise, konuya daha değişik açıdan bakıyor. Burada ortak bir dil, ortak akıl ve çözüm halinin bulunması şart. Muhtar elbette öncü kuvvet.  
 
--Projeleriniz?
Öncelikle sokak hayvanlarının rahat, huzurlu ve güvenli şekilde yaşam sürdürebilecekleri ‘Hayvan Parkı’ nın yapılmasını istiyorum. Çocuklara hayvan sevgisini daha yoğun aşılayabilmek için okullarla beraber ilerleyeceğimiz hayvan dostu projeler geliştirmeyi hedefliyorum. Yeşil ve doğa kitlesel bir talep unsuru.
İnsanlar, ekolojik dengeye duyarlı. Mahalle sakinleriyle beraber başlatılacak fidan dikme kampanyasının, kentimizin daha yeşil, daha temiz, daha sağlıklı olması için önemli bir adım olacağını öngörüyorum. Emek verilen şey kıymetlenir. Biz de bu duyguyu ortaklaştırmak istiyoruz. İhtiyacı olana yardım konusunda şovdan uzak durmak kaydıyla önemli işler yapılabilir. Yaşanan yere aidiyet, komşuluk ilişkilerinin yakınlaşması, insani değerlerin öne çıkması mahalle muhtarının sorumluluk üstlenmesi gereken diğer konular.
Kısaca açıklamaya çalıştığım hususlarda elimden geleni yapacağım.
 
--Seçmene mesajınız olacak mı?
İki kadın aday arasında tek erkek muhtar adayıyım. Seçim yarışının centilmence geçmesini arzu ediyorum. Demet Saltık hanım sınıf arkadaşım. Muhtarlık adaylığı diye bir proje henüz aklımda yokken, Demet hanımın broşürlerini Vaditepe bloklarına dağıtmış insanım.
Böyle ilginç bir durum da yaşanmış oldu.
Tüm siyasi partilere eşit mesafedeyim.
Muhtarlık görevini kesinlikle sivil bir ruh ve bağımsız iradeyle yapacağım. Daha güzel bir Bahçeşehir için koşulsuz çalışacağım.    

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
VİRÜS HEKİMLERE...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional