.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
taner uluğ,esenyurt belediye başkan aday adayı taner uluğ,

​TANER ULUĞ FIRTINASI

CHP’li Taner Uluğ, Esenyurt belediye başkanlığı aday adaylığını ilan etti. Esenyurt belediye meclisine 2014 yılında meclis üyesi olarak seçilen ve ortaya koyduğu sert muhalefet anlayışıyla Akp yönetimine kök söktüren Uluğ, 2019 yerel seçimlerinde iktidarın adını değiştireceklerini belirtti.
 ROTAMIZ ZAFER
Yıllardan beri Esenyurt’ta sürdürdüğümüz muhalefet anlayışının çizgisinde meclis üyesi olarak görev yapmaktayım. İlçe başkanımız, yönetimimiz ve parti kollarımızla birlikte verimli ve başarılı mücadeleler verdik. Kitlesel ve kapsamlı eylemlerimiz oldu. Siyasi hareketliliğimizi, performansımızı yerel ve ulusal basına yansıttık. Bölge ve ülke gündeminde manşetlerde yer aldık. Parti meclisimizin 2019 yerel seçimlerine dair belirlediği karar ölçeğinde, siz değerli yol arkadaşlarımızın teveccühü ile aday adaylığımı açıklamak istiyorum.
 

ŞİARIMIZ CHP BAYRAĞINI ZİRVEYE ÇEKMEK
Aldığımız kararın 43 mahallesi bulunan, nüfusu bir milyona koşan Esenyurt’a hayırlı olmasını diliyorum. Tek amacımız, ilçe, il ve genel merkezimizden edindiğimiz şiar doğrultusunda bize yakışanı yapmak ve partimizin bayrağını iktidara taşımaktır. Elbette bu hedefe ulaşmamız sadece bireysel ve şahsi tasarrufumuzla olamaz.
CHP için emek veren arkadaşlarımızla, sokaklarda canıyla çalışan insanlarımızla beraber geliştireceğimiz dayanışma olgusu bizlere güç katacaktır. Yirmi yıldan beri verdiğimiz mücadeleyi daha geniş boyutlara götürmemizin önünü açacaktır.

  

ESENYURT SIKINTILAR KENTİ
Esenyurt’ta çok büyük sıkıntılarımız var. Dün bütçe görüşmelerinde Akp yönetimine düşüncelerimizi detaylarıyla anlattık. Anlatmaya da devam edeceğiz. Esenyurt nüfusu 1 milyon. Nüfus artışı, yapılaşma hızıyla beraber bu tempoda sürerse, korkarım çocuklarımızı gönderecek okul bulamaz hale geleceğiz. Esenyurt adıyla bilinen kent, beton yurt olarak anılmaya başladı. İlçemizde imar yoğunluğu var, trafik kaosu var, güvenlik ve asayiş sorunu var. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı problemi var. Mülteci ve göçmen meselesi var. Bunun yanında çocuklarımız, gençlerimiz için kültür ayağımız hiç yok. Resim, sinema, sanat, heykel, el sanatları gibi faaliyetlerden mahrumuz. Ben olsam 1 katrilyonluk bütçenin yarısını kültür projeleri için ayırırım. Dönemin başbakanı Binali Yıldırım’ın tekli eğitime geçiş yönünde bir sözünü hatırlatmak isterim. Bunun gerçekleşmesini talep ediyoruz. Esenyurt’ta bazı okullarda sınıf mevcutları 75’e kadar çıkmış durumda. Böyle bir ortamda öğretmen yoklama almaya çalışsa dersin yarısı geçer. Okul yetersizliği nedeniyle veliler komşu ilçelerdeki okulların kapısında geçici ikametgahlarla çözüm peşinde koşuyor.
Çocuklar onca yolu gidip gelirken yorgun düşüyor.
Esenyurt yoğun bakımda.
Bunları aşmanın yolu doğru ekiplerle beraber, eğitimli, birikimli, liyakat sahibi insanlarla birlikte CHP iktidarını kazanmaktır. Esenyurt’taki kadromuz değil ilçemizi, İstanbul’u bile yönetebilecek kapasiteye sahiptir.
Kentimizi içinde bulunduğu kritik durumdan kurtarmak amacıyla üzerimize düşeni yapacağız. Aday adaylığı açıklama programımız için buraya kadar gelen partili arkadaşlarıma,  akademisyen dostlarımıza, sivil tolum kuruluşlarının değerli başkanlarına, kıymetli yerel basın mensuplarına teşekkür ediyorum.
Allah hepimizin yardımcısı olsun diyorum.
Saygılar sunuyorum.
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional