.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
başakşehir belediyesi yavru kedileri ölüme terketti,

100 YAVRU KEDİ ÖLÜME TERKEDİLDİ

Hayvanlar Konfederasyonu, kendilerine teslim edilen 100 adet yavru kediyi yok eden Başakşehir Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü hakkında hukuki süreç başlattı.
Başakşehir’de 100’e yakın yavru kedi  bantlı koliler içinde, ÖLÜME terk edilmiş olarak bir vatandaş tarafından bulunmuş! Bu vatandaş belediyeyi aramış.  Kedileri Başakşehir Belediye Veterinerlikten gelen ekip almış. Daha sonra bu vatandaşa çelişkili bilgler verilmiş, kediler Bağcılar attığı için oraya bıraktık demişler.

Sonra barınakta demişler ama hiç bir şekilde göstermemişler. Sonra barınakta yok demişler. Vatandaş bunun üzerine HayKonfed'e ulaşmış. Hemen sorgulama yazısı ve telefonla devreye girdik. İstanbul Temsilcimiz bakımevine bizzat gitti ve orada kedilerin olmadığın o da gördü. Kediler BAKIMEVİNDE YOK! Akıbetlerini sorgulayanlara BİLGİ VERİLMİYOR. Gönüllüler de kedi evine sokulmuyor. 
YOK EDİLEN kediler için Veterinerlikten sorumlu Serdar Bilen hakkında soruşturma talep ediyoruz.
===Belediye Veterineri Serdar Bilen’e SORUYORUZ! Toplama ekiplerinin gelip, kolilerle TESLİM ALDIĞI yavru kediler NEREDE ? …
===Ormana mı atıldılar ?....Öldürüldüler mi? ..
===Belediyeden kedilerin akıbetini SORGULAYINIZ!.. 444 06 69
Kolilerin atıldığı kırsal bölgede ayrıca TOPLU olarak ÇOK SAYIDA KEDİ ÖLÜLERİ tespit edildi… 27 Mayıs ve 4 Haziran tarihlerinde  tekrar tekrar atılan, 100 e yakın yavru kedinin bir çoğu açlık, susuzluk ve havasızlıktan öldü..
Konuya yönelik açıklama metni ve şikayet dilekçesi şöyle;

KONU: Başakşehir Belediye Veterineri Serdar Bilen hakkında sorumlu olduğu birime teslim edilen kedilerin yok edilmesine ilişkin görevi kötüye kullanmaktan soruşturma talebi

Başakşehir Belediye Başkanlığı Teftiş Kurulu Müdürlüğüne ,
Başakşehir Dereboyu Mevkii kırsal alanda, 27 Mayıs ve 4 Haziran tarihlerinde, içlerinde yeni doğmuş bebeklerin dahi olduğu 100’e yakın yavru kedi  bantlı koliler içerisinde vatandaşlar tarafından ölüme terk edilmiş olarak bulunmuştur.Belediyeniz sorumluluk alanında bulunan bu bölgede ayrıca TOPLU olarak ÇOK SAYIDA KEDİ ÖLÜLERİ olduğu da vatandaşlar tarafından tespit edilerek görüntülenmiştir.. https://www.facebook.com/HayKonfed/videos/2090370474310609/
Bir çoğu açlık, susuzluk ve havasızlıktan ölen kedilerin hayatta kalanları, her iki tarihte de bulan kişiler tarafından Başakşehir Belediyesi aranarak, Veterinerlikten yollanan toplama ekiplerine kolilerle teslim edilmiştir. Olayın duyulması ile yavru kedilerin akıbetlerini sorgulayanlara Veterinerliğiniz tarafından bilgi verilmediği, kediler de bakımevinde bulunmadığı ifade edilmektedir. Farklı gün aralıklarıyla üst üste atılan, içleri tıka basa yavru kedi dolu olan, ağızları bantlı kolileri, kırsal alana Veterinerliğinizin attığına ayrıca belediye araçlarınız ile İLÇE DIŞINA hayvan çıkarıldığına dair duyumlarımız da mevcuttur.
Bu bağlamda; 
1. Her iki tarihte de Belediye Veterinerliğinin aranması üzerine Veterinerlikçe yollanan toplama ekiplerine kolilerle teslim edilerek sonrasında bakımevinde bulunamadıkları ifade edilen, akıbetleri konusunda bilgi verilmeyen kedilerin yok edilmesi konusuna ilişkin Veterinerlikten sorumlu Serdar Bilen hakkında Belediye Teftiş Kurulu Müdürlüğünce görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılarak, kedilerin akıbetleri hakkında bilgi verilmesini talep ediyoruz. 
2. Belediye Veterinerliğinizin yeni doğmuş bebekleri bile toplayarak kırsal alana ve İLÇE DIŞINA attıkları duyumlarına ilişkin veterinerlikte çalışan tüm personelin ifadelerine başvurulmasını, Dereboyu Mevkiine çağırılan belediye araçlarının 27 Mayıs  ve 4 Haziran tarihlerinde o bölgeye ve İLÇE DIŞINA giriş çıkışlarının GPS sinyalleri ile yer tespitlerinin yapılarak incelenmesini, kilometre kontrollerinin yapılmasını, soruşturmanın selameti açısından tüm personelin gizli ve yeminli ifadelerine başvurularak kedilerin yok edilmesinde sorumluluğu olanların tespit edilerek, cezalandırılmalarını talep ediyoruz.
Yasaları ihlal etmenin yanında ciddi bir vahşet olan bu durumun sorgulanmasının ve suçlular hakkında cezalandırma işleminin yapılmasının, Belediye Teftiş Kurulunuzca vicdani bir görev olarak da kabul edileceğine inanıyoruz.
Müracaatımıza ve yürütülmesini talep ettiğimiz soruşturmalara dair tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Chp Başakşehir Kongresi
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
PAZARTÜRK İHALE...
Tümü
SON HABERLER
KARABAT’TAN DEP...
HACI BEKTAŞ VEL...
İMAMOĞLU"Allah ...
​MARMARA DENİZİ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2019
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional