.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
bahçeşehir mobilyacılarsitesi, ali murat alatepe, esenyurt belediyesi, esenyurt haberleri,bilal ataman,

ALATEPE MOBİLYACILARLA OMUZ OMUZA


Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı yönetim kurulu ile bir araya geldi. 30 Kasım Cuma sabahı düzenlenen kahvaltılı buluşma verimli, renkli ve keyifli geçti. Mobilyacı esnafın sorunlarını dinleyen Alatepe, yapılabileceklerin yol haritasını çizdi.Çözüm takvimini belirledi.


BİLAL ATAMAN: ‘BELEDİYEMİZ FAYDALI İŞLER ÜRETİYOR’
Açılış konuşması Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı yönetim kurulu başkanı Bilal Ataman’dan geldi. Ataman, özetle şunları söyledi;
‘Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı, Esenyurt bölgesinin önemli bir değeridir. Belediyemiz uyumlu ve doğru zamanlı çalışmalarla eksiklerimizin giderilmesinde katkıda bulunuyor. Başkanımızın nezdinde kendilerine teşekkür ediyoruz. Çöp konteynerlerimizin değiştirilmesi, asfaltlama çalışmaları, ana gider kanallarının, dış yüzey mazgallarının yenilenmesi gibi önemli hizmetler aldık.

Ancak, halen bazı sorunlarımız mevcut. Sitemize uygunsuz giriş yapan tırlar, çarşı içi düzeninde büyük sıkıntı yaratıyor. Mağaza olarak çalışması gereken bazı dükkanlar depo amaçlı kullanılıyor. Depolama standartlarına uyulmuyor. İskan konusunu büyük oranda hallettik. İşyeri açma ruhsatlarımızı edindik. Buna rağmen hala ruhsatsız dükkanlar var. Mal sahipleri kiracılarla anlaşıyor ve biz yönetim olarak müdahil olmakta zorlanıyoruz. Çarşımızın tanıtımı için ilçemizin bazı noktalarında billboard panoları talep ediyoruz. Aydınlatmayla ilgili yetersizliklerimiz mevcut. Elektrik direklerinin yenilenmesi gerekiyor.

Bu konuda belediyemizden destek bekliyoruz. 24.00’ten sonra çarşıya araç giriş akışını kapatıyoruz. Sabaha kadar olan bölümde aydınlatma maliyetlerimizde ciddi yükseklik söz konusu. Kaliteli mağazalarımızla, prestijli markalarımızla, ekonomik değer yapımızla ilçemiz için çalışıyoruz. Eksiklerimizin tamamlanması adına başkanımızdan ricada bulunuyoruz.’


 

2019 İYİ OLACAK
İlk amacımız sitemizde depo olarak kullanılan yerleri mağazaya çevirmek. İyi markaları çarşımıza dahil etmek. Çevremizdeki sorunlu konut projelerinin pürüzlerinin aşılmasıyla iş sirkülasyonunda hareketlilik yaşayacağımızı tahmin ediyoruz. Örneğin, hemen yanımızda 3200 dairelik Fi-Side projesi duruyor. Her konut bir yatak baza alışverişi yapsa bile esnafa çok şey katar.

Mobilyada kdv oranı yıl sonuna kadar %8. 2019 yılında tekrar %18’e çıkacak. Bu da maliyetlere yansıyacak. Talebimiz mobilyada kdv seviyesinin %8’de sabitlenmesi. Bahçeşehir Mobilyacılar Sitesi yönetim kurulu olarak yeni senede daha fazla sosyal sorumluluk projesine emek koymak istiyoruz. Eğitim bursu, ihtiyacı olan ailelere mobilya yardımı, kitlesel konserler gibi organizasyonlar da mesuliyet almayı arzu ediyoruz.
 
ALATEPE: ‘HİZMET ODAKLI BELEDİYECİLİK’
Esnafın düşünce ve görüşlerini dikkatle dinleyen Alatepe, çözüm programı hakkında bilgiler verdi;

‘Öncelikle davetiniz için teşekkür ediyorum. Bölgemizin yatırımcıları ve esnafıyla buluşmak, sorunları ilk merkezden analiz etmek, sıkıntıları aşmak adına fayda sağlıyor. İstanbul’un en kurumsal, en çalışkan ilçe belediyesi olma yolunda ilerliyoruz. Sorunlarınızı aktardınız. Neleri, nasıl devreye alırız konusunu arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Aydınlatmayla ilgili 2019 Ocak ayında ihaleye çıkıyoruz. O kapsamda sizlerin de talebi gündeme gelebilir. Usulsüz tır girişleri nedeniyle oluşan mağduriyetlerde yetkilerimiz dahilinde müdahalede bulunuruz. İdari para cezaları kesebiliriz.

100 mağaza için mektup iletişim havuzu hazırlayıp, karşılıklı arz talep oluşturabiliriz. Kooperatif yapısıyla çalıştığınız için, mağazaların depo şeklinde kullanılma opsiyonu ana sözleşmede yazar.
Görünen tabloya göre belediye açısından bir sorumluluk söz konusu ise devreye gireriz. ‘

 

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional