.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
kadın meclisi, avcılar kadın meclisi,özden öz,Özlem Hanelci,

AVCILAR KADIN MECLİSİ KENETLENDİ

Avcılar Kadın Meclisi üyeleri kahvaltılı toplantıda buluştu.
AVCILAR KADIN MECLİSİ KENETLENDİ
Avcılar Kadın Meclisi üyeleri kahvaltılı toplantıda buluştu.
29 Haziran Pazar günü, Paşaeli Kent Parkı, Göl Kafe’de düzenlenen programda hareketin amacı, kapsamı, planlaması ve yol haritası konuşuldu. Kadın aktivist Özlem Hanelçi ve arkadaşlarının koordinasyonunda olgunlaşan söyleşi ortamında, fikirler, görüşler ve öneriler sunuldu.
 
KIYAFETİME KARIŞMA
Her şey bir yıl önce başladı. İstanbul Kadın Meclisi hareketi Kadıköy’de temel aldı. Maçka Parkı forumuna aktif katılım sağladık. ‘Kıyafetime karışma’ sloganı dayanışmanın ağlarını ördü. Amacımız, İstanbul’un tüm bölgeleriyle etkin iletişim koridorları kurmaktı. Şuan 16 ilçede faaliyet veriyoruz. Yakın zamanda 30’a yakın ilçede temsiliyetimiz olacak.
 
AVCILAR POTANSİYEL SAHİBİ
Sancaktepe’den Beylikdüzü’ne kadar, hatta gidebilirsek daha da ileriye temas kurmak istiyoruz. Avcılar ilçesindeki kadınların ilgisi ve desteği motivasyonumuzu artırıyor. Üniversitelerde kadın meclisleri kuruluyor. Meclisimizde yer alan tüm kadınlarımız bizler için birer özne. Başkanlık sistemimiz yok. Koordinasyon becerimizi ve enerjimizi kullanıyoruz.
 
ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ
Toplumun ana gündeminden kopuk davranmıyoruz. Çocuk istismarları, kayıp çocuklar, çocuk cinayetleri, kadına şiddet gibi başlıklar çalışma alanlarımız. Neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Yasaların yaptırım gücünün tam anlamıyla uygulanması için çalışıyoruz. İçeriklerin daha doğru oturması için tavsiyelerde bulunuyoruz. Demokratik bir atmosfer içinde ilerliyoruz. Ortaya karışık bir tarz benimsemiyoruz.
 
DAYANIŞMA ÖNEMLİ
Kadınlarımızın duyarlı olması, sesini ve fikrini yükseltme konusunda eylem koyması, örgütlülük bilincinde kalması çok değerli. Çocuk istismarı, kadınlar üzerine yönelen baskı ve dayatmalara karşı bakanlıklar düzeyinde ne ortaya koyabiliriz sorusunu irdeliyoruz. Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile iletişimler geliştirmeye çabalıyoruz. Mevcut sistem özellikle son yıllarda, suçlara dair veri ve istatistik paylaşmıyor. Elimizdeki bilgi havuzu çok sınırlı kalıyor. Bunu aşabilmek adına dayanışmanın gücüne inanıyoruz.
 
HER YERDEYİZ
Kadın meclisleri olarak toplumsal acılar, suçlar ve istismarlar karşısında kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz. Davaları takip ediyoruz. Adaletin işletilmesi için algı yaratıyoruz. Suç unsuruna karışanları hizaya getirecek, onlara ciddi ikaz verecek baskıyı oluşturmaya gayret ediyoruz. Kadın cinayetlerinde sıfır tölerans istiyoruz. İyi hal indirimlerini kesinlikle kabul etmiyoruz. İdam veya hadım cezalarının çözüm olacağına inanmıyoruz.
 
KADINLAR BİZE GÜVENSİN
Kadınların koruma talep etme hakkı, korunma hakkı, şiddete karşı kendini savunma hakkı yeterince karşılığını bulmuyor. Mağdur kadınlarımız ellerinde darp raporuyla polise gitseler dahi, dosyalar yavaşlatılıyor. Kadına yönelik adli vakalar yeterince sahiplenilmiyor. Kadın meclisi olarak bu tip süreçlerle yakından ilgileniyoruz. Sığınma evi, barınma merkezi, ya da maddi destek kaynağı değiliz. Tamamen gönüllülük üzerine ve dayanışma prensibiyle çalışıyoruz. Avukatlarımızın katkısıyla ücretsiz hukuki destekler veriyoruz.
Yol gösteriyoruz.
Avcılar Kadın Meclisi bugün gerçekleşen toplantıyla birlikte sürece katılmış oldu. Gelecek günlerde, iş ve eylem takvimimizin belirlediği düzende, ses getirecek faaliyetlere tanıklık edeceksiniz.
Desteğiniz için teşekkür ederiz.
Bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
Kadın Meclisleri iletişim: 0505 004 11 98
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ESENYURT DEZENF...
TÜRKİYE’NİN İNT...
ESENYURT YOLLAR...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İSTANBUL TRAFİĞ...
BAŞAKŞEHİR'E CO...
MUTLU GELECEK ...
Tümü
SON HABERLER
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE DE KALA...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional