.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, chp beylikdüzü belediye başkan adayı mehmet murat çalık,mehmet murat çalık, beylikdüzü belediye başkan adayı,

BEYLİKDÜZÜ NEZAKETİ KALDIĞI YERDEN

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna, yerel basın temsilcilerini yemekli toplantıda ağırladı.

Beylikdüzü İlçe Başkanı Avukat Taşkın Özer’in ev sahipliğindeki programa yoğun ilgi vardı. Konukları selamlayan Özer, basın emekçilerinin gününü kutladı. CHP Beylikdüzü’nün örgütüyle, meclis grubuyla ve belediye başkan adayıyla bir bütünlük içinde çalıştığını ifade eden başkan, tutuklu gazetecilere de selam yolladı.
 
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ HAKTIR
Toplantıda söz alan CHP Beylikdüzü belediye başkan adayı Mehmet Murat Çalık, düşüncelerini ve hedeflerini anlattı;
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Haber alma düzeyinin üst düzeyde olduğu, basın özgürlüğünün iliklerimize kadar işlediği, basın emekçilerinin haklarının teslim edildiği günler yaşamak dileğimi vurguluyorum. Hepiniz hoş geldiniz.’
 
KADERİM BEYLİKDÜZÜ’NE YAZILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü belediye başkan adayıyım.
Bazı arkadaşlarımız beni tanıyor. Tanımayan dostlarımız için kendimi biraz anlatmak istiyorum. 1972 yılında Trabzon’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Trabzon’da tamamladım.
İTÜ’den 1997 yılında Şehir ve Bölge Plancısı olarak mezun oldum. 22 yıldır şehir plancısı mesleğini icra ediyorum. Kaderim Beylikdüzü ile yazılmış gibi. 1999 yılında İstanbul’da ilk işimiz Beylikdüzü’nde gerçekleşti. Kadastro plan altlıklarını yaptık, sayısal haritaları çıkarttık. İlerleyen süreçlerde de irtibatımız hiç kesilmedi. Beylikdüzü’nün plan müellifiyim. İlçenin 20 yıllık hafızasında varım. Cumhuriyet Caddesi’nin yayalaştırılmasından tutun, Yaşam Vadisi’ne kadar hemen her projede imzam yer alır. Başka bir meslekle uğraşmadım. 2014 yılından itibaren 4 yıl 7 ay boyunca sayın İmamoğlu’nun ekibinde, teknik koordinatör başkan yardımcılığı görevini yürüttüm.
Ekrem başkanın tüm yönetim süreçlerinde yanındaydım.
 
ELEŞTİRİ GELİŞTİRİR
Eleştiri kültürüne açığım. Yerel basının ayna görevini üstlenmesini istiyorum. İnsanların haber alma hakkının kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bağımsız medyanın eleştiri seviyesini önemsiyorum. Yapıcı eleştirilerin hepsini alırız, değerlendiririz. Beylikdüzü için yapmak istediğimiz çok proje var. Ekrem İmamoğlu gibi bir belediye başkanı ile çalışmış olmak benim için büyük deneyimdi.

Kendimizi bahtiyar sayıyoruz. Bu kentin dertleriyle dertlendik. Çözüm üretmeye gayret ettik. Altyapıya dair ciddi sorunlarımız vardı. Tapu problemi vardı. Yaşam Vadisi yeşil vadi olarak duruyor, ama başlanamıyordu. Bizimle beraber projeler hayat buldu.
 
NEZAKET DİLİNİ BIRAKMAYIZ
Siyaseten hizmet yarışındayız. Seçim atmosferinde, rakip partiler ya da adaylar hakkında kötü söz, yorum bize yakışmaz.

Kampanya süresince sadece yapacaklarımızı anlatacağız.
Yaşam Vadisi’nde süren çalışmaların tamamlanmasıyla Beylikdüzü, 700 bin metrekare yeşil alana sahip olacak. Bu kazanımlar yalnız bizim dönemimizde olmadı elbette. Geçmiş yıllarda kente hizmet eden arkadaşlarımıza, siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum.
Kenti korumak, herkesin vazifesidir.
Beylikdüzü betona kurban edilmemiştir.
 
NEFES ALAN BEYLİKDÜZÜ
Yaşam Vadisi 1.etabı 400 bin metrekare alanı kaplıyor. İkinci etabın altyapı çalışmaları tamamlandı. Mart ayına kadar 300 bin metrekarelik kısmını da kentin kullanımına sunacağız.

Başkanımıza çok güzel bir ekip kurduk. Zaman zaman oraya da katkı veriyorum. Bağcılar’ın aktif yeşil alanı 240 bin metrekare.

Kişi başına 2.69 metrekare yeşil alan düşüyor. Bizim sadece Yaşam Vadisi 700 bin metrekare. Mahalle ölçeğindeki parklarımızla birlikte kişi başı 10 metrekare yeşil alan potansiyeline sahibiz. 2030 vizyonu kapsamında aktif yeşil alan miktarımızı 16 metrekareye çıkarmayı öngörüyoruz. Beylikdüzü denize kıyısı olduğunun farkında değil. Yaşam Vadisi 3.etabı 500 bin metrekare. Bu alan önümüzdeki dönem denizle buluşacak. Denize sırtımızı dönemeyiz. 13 kilometre sahil, kıyı şeridimiz var.
 
İBB İLE UYUM YAKALAYAMADIK
İlçe belediyesi olarak yetkilerimiz belli. Gönül isterdi ki büyük şehir belediyesi ile beraber bazı projelerimizi gerçekleştirebilelim. İBB’deki bürokrat arkadaşlarımızı tanıyorum. Oturduğunuz koltuğa hakim olamıyorsanız, irade koyamıyorsanız, maalesef etkin çalışamıyorsunuz. Projeler Daire Başkanlığı’na 4.5 yıl yalvardık.
Beylikdüzü’ne dair planlarımızı anlatmaya, izah etmeye çabaladık. Ancak, ortak masalar kuramadık.

Bu yüzden İBB’yi almak zorundayız. 39 ilçeye de aynı adaleti getireceğiz. Bizim için çok kıymetli bir süreç yaşıyoruz.
Beylikdüzü, İstanbul’un ve Avrupa’nın en güzel yaşam alanı olacak. Siyasetin dilini, sıcaklığını, düşüncesini ve duygusunu değiştirmek zorundayız. Her insan özgürce kendisini ifade edebilmeli. Bazı kavramlar sözde kalmamalı. Özgürlükler, haber alma hakkı, birlik beraberlik, eğitim, sağlık, ulaşım gibi konuların siyaseti olmaz. Trafikte sorun olursa hepimiz aynı sıkıntıyı yaşarız.
Biz, hizmet yarışı yapmak zorundayız.
Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.
 
SORULARA SAMİMİ CEVAPLAR
Mehmet Murat Çalık’ın konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularına geçildi.
Cevapların başlıkları şöyleydi;
--Aileden üç kuşak Cumhuriyet Halk Parti’liyim.
--Siyasette nezaketi önemseyen bir kardeşinizim. Rakip parti adaylarıyla centilmenlik odağında bir yarış gerçekleştireceğiz.
Ekrem İmamoğlu ile birlikte, Beylikdüzü’nde siyasi rekabet kriterleri değişti. Aynı kaliteyi sürdüreceğiz.
--Rakip adaylarla karşılaştırma yapmayı, mukayese edilmeyi doğru bulmuyorum. Hepimizin avantajları sahada belli olacak.
--Spora yatırım yapmaya devam edeceğiz.
--Yerel gazetecilerle ilgili projelerimizi henüz olgunlaştıramadık. Basın yayın müdürlüğündeki arkadaşlarımızla beraber, belki Yaşam Vadisi projesi içinde yer tahsisi yapabiliriz.
--Belediye başkanlığı düşüncesi son iki aya kadar zihnimde, aklımda yoktu. Ben, Ekrem başkanla yol yürümek istiyordum. Adaylığa talip olmadım. Böyle bir teklif gelince başta kabul etmedim. Ama, hayat bazen siz istemeseniz de, pozisyonunuzu belirli yönlere taşıyor.
--2014 seçimlerinde sayın İmamoğlu rakip partiye 17 bin oy fark atarak belediye başkan adaylığını kazanmıştı. Bize yüksek çıtalı bir hedef bıraktı. Yakışanı, gerekeni yapacağımıza inanıyorum.
--Beylikdüzü’nde daha önce görev almış belediye başkanları ile görüşüyorum. Yeniden ziyaret etmeyi de düşünüyorum.
Bu yaklaşımlar bize hem daha fazla saygınlık, hem de olumlu geri dönüşler getirecektir.
--Genç arkadaşlarımızın siyasetten zarar görmelerini istemiyorum. Onların kılına zarar gelse benim derdim olur. Geçen gün pankart ve afişlerimiz sökülmüş. Ya da yerleri değiştirilmiş. Hiç önemli değil, biz başka yere asalım dedim. Bu ülke cepheleşmekten çok yoruldu. Birbirimizi anlamaya çalışmamız lazım.
Samimi, verimli toplantı hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sonlandı.
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional