.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
boğaziçi okulları,Esenyurt Boğaziçi Okulları,

BOĞAZİÇİ OKULLARI ÇOK İDDİALI

Esenyurt Boğaziçi Okulları, eğitim sektöründeki yenilikçi bakış açısını ve modern yapısal anlayışını basın mensuplarıyla paylaştı.


03 Kasım Cumartesi sabahı gerçekleşen kahvaltılı buluşma programında yerel medya temsilcileri ile bir araya gelen okul yöneticileri, interaktif ortamda kurumsal yapıyı tanıttı.
Boğaziçi Okulları basın iletişim sorumlusu Çetin Yılmaz koordinasyonunda akış alan etkinlikte, kat bölümlerini, sınıfları ve eğitim ünitelerini gezen gazeteciler, yetkililerden detaylı bilgiler aldı.
Genel Müdür Burak Hasanbaşoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ertuğrul ve Okul Müdürü Veli Güven’in nazik ev sahipliği gösterdiği organizasyon, güzel enerji ve değerli görüş aktarımlarıyla tamamlandı.

  

BİLİMLE GELECEĞE
Sohbet tadında gerçekleşen tanışma gününde söz alan Boğaziçi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ertuğrul, dershanecilikle başlayan eğitim yatırımlarının 2013’e kadar gelişerek devam ettiğini, daha sonra başlayan süreç sebebiyle okullaşmaya ağırlık verdiklerini belirtti. ‘Bilimle Geleceğe’ sloganı ölçeğinde kurumsal altyapıyı ördüklerini ifade eden  Ertuğrul şöyle devam etti;
‘Hepiniz hoş geldiniz. Değerli Cumartesi sabahı vaktinizi bizlere ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Esenyurt bölgesinde dört okulumuz var. Bahçeşehir’de özel eğitim kurumu profilinde hizmet sunuyoruz. Amacımız, okul sayımızı nitelikli şekilde artırmak. Kırmızı Elma anaokulu konseptimiz okul öncesi eğitim kalitesinin önemli imzası olacak. Esenyurt bölgesinde henüz yeniyiz. Zaten bu lokasyonda özel okul bilinci henüz oturma aşamasında. 800 civarında öğrenci potansiyeline sahibiz. 2019-2020 dönemine kadar 1100 öğrenci hedefine ulaşma gayretindeyiz. 2019 bahar aylarına kadar tamamlamayı planladığımız üç okul projemiz gündemimizde. Gelecek sene Beylikdüzü anaokulumuzu faaliyete almayı öngörüyoruz. Sistemli büyüme modeliyle yeni yatırımlara yön vermek ve marka imajımızı bilinir kılmak yönünde adımlar atmak istiyoruz. Esenyurt Boğaziçi Okulları’nda 36’sı öğretmen, toplam 45 personelimiz çalışıyor.’

   

YEREL BASINA SAYGIMIZ VE İHTİYACIMIZ VAR
Bugüne kadar basın medya iletişimlerimizde olumlu performans verdiğimizi söyleyemeyiz. Bu bizim eksikliğimiz olabilir. Fakat, yeni perspektifimiz özellikle yerel ve bölgesel gazetecilerle doğru temaslar yakalamak.
Görmeyi istemediğimiz haberlere verdiğimiz tepkiyi, pozitif içeriklere ve paylaşımlara teşekkür boyutuna taşıyamamış olabiliriz. Bunların hepsi düzelecek. Biz, kurumsal çalışmalarımızın sizler tarafından haberleşmesini ve gündeme getirilmesini arzu ediyoruz.

Belirli planlama dahilinde işbirlikleri kurgulamayı ve faaliyetlerimizi sayfalarınızda okumayı diliyoruz. Bu duygu temelinde yeni dönemde daha yoğun şekilde bir araya geleceğiz. Projelerimizi, çalışma gündemimizi ve geleceğe dönük eğitim düşüncelerimizi sizlere servis edeceğiz. Umarım verimli ve güzel çalışmalar oluştururuz.

    

VELİ GÜVEN : ‘ÖZGÜVENİ YÜKSEK ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ’
Boğaziçi Okulları Okul Müdürü Veli Güven, basın emekçilerine okul birimlerini gezdirirken, detaylı sunum yaptı.
Öne çıkan başlıklar şunlardı;
‘Sabah dansları, bale, jimnastik dersleri için özel sınıfımız var. Müzik odasında önemli etkinlikler düzenliyoruz. Neşet Ertaş, Ali Ekber Çiçek gibi ustaların sanat yaşamlarını, eserlerini, hayat hikayelerini öğrencilerimize aktarıyoruz. Çocuklarımız ustalara ait üç türküyü seçip üzerine çalışıyorlar ve edindikleri bilgileri arkadaşlarıyla paylaşıyorlar. Giriş katımızda anaokulu ve idari ofisler yer alıyor. Anaokulumuzda beş sınıfımız faaliyette.
Biz aslında buraya akademi diyoruz. Satranç, akıl oyunları, dans, haftada 10 saat İngilizce ve diğer etkinliklerle öğrencilerimizin sağlam altyapı edinmelerini sağlıyoruz. Anaokulu bahçe bölümümüzde Pamuk isimli kedimizin evi, kuş yuvamız, tavuk kümesimiz ve küçük hobi bahçemiz var. Üst katta ilkokul bölümümüzü göreceksiniz. Bu alanda geniş koridorlara, rahat sınıflara ve az mevcutla etkin eğitim anlayışına önem verdik.

Sınıflarımız 20 kişiyi geçmeyecek şekilde. Etkinlik sınıflarımız, sosyal faaliyetlerimiz ve malzeme donanımı üst kalite odaklı. Ortaokul katında görsel sanatlar dersliğimiz önemli. Fen bilgisi laboratuvarımız, spor salonumuz, açık alan basketbol sahamız, yemekhanemiz ve serbest alan bölümlerimiz yüksek fonksiyonellik barındırıyor. Çatı katımızda konuşlanan 200 kişilik konferans salonumuzda okul etkinliklerimizi sahneye koyuyor, bazı kültürel ve sanatsal organizasyonlar düzenliyoruz. Özgüveni yüksek, çevreye ve topluma duyarlı, farkındalık yaratan, analitik zekaya sahip olan, teknolojiyi ve ekipmanları iyi kullanan, vizyon sahibi, ileriyi görebilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.’
Esenyurt Boğaziçi Okulları basın buluşması toplu fotoğraf çekimi ve iyi temennilerle sona erdi.   
 
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional