.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
çocukistismarındailkperde

ÇOCUK İSTİSMARINDA İLK PERDE

​Başakşehir İkitelli mahallesinde, 2019 yılında 10 yaşındaki E.C.’ye iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Volkan Kabak’ın yargılandığı davanın ilk duruşması Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
Başakşehir İkitelli mahallesinde, 2019 yılında 10 yaşındaki E.C.’ye iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Volkan Kabak’ın yargılandığı davanın ilk duruşması Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
Davadan önce Bakırköy Adliyesi önünde E.C'ye destek eylemi yapan ''Yaşamak İstiyoruz İnisiyatifi'' Kabak’ın istismar sonrası yargı tarafından verilen ev hapsi ile adeta ödüllendirildiğini ve mahalleye polis koruması eşliğinde getirildiğini kaydetti.
İnisiyatif üyeleri, kadın ve çocuklara düşman politikadan beslenenlerin istismar faili Volkan Kabak’ı korumaya devam ettiğinin altını çizdi.

GERGİN ANLAR
Duruşmaya, E.C.’nin avukatları Ferdi Yamar, Diren Cevahir Şen, Nimet Açar ve Pelin Kır ile sanık avukatı Meltem Açıkgöz katıldı. 
Ev hapsinde olan ve Tekirdağ Çerkezköy Asliye Ceza Mahkemesi’nden Ses ve Görüntü Bileşim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılması beklenen Kabak, duruşma salonunun hazır edilememesi nedeniyle celseye dahil olamadı.
Bu durum mahkeme salonunda gerginliğe yol açtı. 
Duruşmayı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı avukatlar da takip etti. 

GÜNLÜK DELİL OLACAK
Mağdur çocuk E.C duruşmaya gelmedi.
E.C.’nin avukatları, çocuğun ifadesinin usule uygun alınmadığını belirtti. Çocuğun olaya dair anlattıklarını tam olarak bilmediklerini ifade eden avukatlar, E.C'nin maruz kaldığı istismarı yazdığı günlüğü mahkemeye delil olarak sundu.

TALEPLER
E.C.’nin avukatları, çocuğun yaşadığı cinsel istismarı günlüğüne not ettiğini söyledi. 
Çocuğun psikiyatrist ile yapmış olduğu görüşmelere ilişkin kayıtların istenmesi, psikiyatristin emniyete bildirmiş olduğu evrakın istenmesi, psikiyatristin tanık olarak dinlenmesi ve çocuğun sosyal hizmet uzmanlarıyla yapmış olduğu görüşmelerin mahkemeye sunulması talep edildi. 
Avukatlar ayrıca, suça ilişkin tutulan kayıt veya tutanakların  araştırılmasını istedi. 
Ev hapsindeki Kabak’ın tutuklanması talep edildi.
Volkan Kabak’ın avukatı ise, ev hapsinin kaldırılmasını istedi.

PSİKİYATRİST KAMU TANIĞI
İddia makamı dosyadaki eksik hususların giderilmesini talep etti. Mahkeme, failin ev hapsinin devamına karar verirken, çocuğun avukatlarının psikiyatristin dinlenmesi ile diğer taleplerinin karşılanmasına karar verdi. 
Bir sonraki duruşma tarihi 6 Aralık olarak belirlendi.

NELER YAŞANMIŞTI? 
İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı İkitelli semtinde, 2019 yılında E.C. isimli çocuk 10 yaşından 12 yaşına kadar sistematik olarak akrabası ve komşusu Volkan Kabak’ın cinsel istismarına uğradı. 
Cinsel istismarın ortaya çıkmasıyla birlikte E.C.’nin annesi S.C., Mayıs ayında karakola giderek Kabak’tan şikayetçi oldu. 
Gözaltına alınan Kabak’a, çıkarıldığı mahkemece, ev hapsi verildi. “Kişiyi hürriyetinden alıkoyma” ve “ çocuğa nitelikli cinsel istismar” suçlarından iddianame hazırlandı.
İki yıl süreyle istismar edilen E.C.’nin yaşadıklarını not aldığı günlüğü ortaya çıktı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamenin ardından dava açıldı.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Fatma Yazgan
Acıların Tarifi
Esat Korkmaz
Bir Şah Olsam
Ebru Öztürk
Kutsal Meslektir; Öğretmenlik
Şirvan Yücel
Tepkilerden Özgürlük
Hakan Zat
Basınsız Basın Açıklaması
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
İSTANBUL’A YENİ...
ONLINE EĞİTİMDE...
İŞÇİ CİNAYETLER...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
TÜRKİYE’NİN İNT...
Tümü
SON HABERLER
GÜVERCİNTEPE'DE...
MİNİKLER LİGİ B...
BAŞAKŞEHİR BÜTÇ...
COVID-19’A KARŞ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2021
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional