.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
esenyurt belediye meclisi temmuz ayı toplantısı

ESENYURT MECLİSİ TATİL HAVASINDA

Esenyurt Belediyesi Temmuz ayı meclis görüşmeleri birinci oturumu beklenenin aksine sakin geçti.
Meclisin Ağustos ayında tatil edilmesine ilişkin Yazı İşleri Müdürlüğü’nün başkanlık teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Artı İnşaat Peyzaj Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bedelsiz olarak bir adet ambulans hibe etmesine ilişkin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü başkanlık teklifinde ufak görüş ayrılıkları belirdi.
Chp’li meclis üyeleri şirketin belediye ile olan ilişkisini sorgularken, belediye başkanı Ali Murat Alatepe ambulans içi donanım ve ekipmanın maliyetli olduğunu, teknik tesisatın da ilgili şirket tarafından karşılanmasına çalıştıklarını ifade etti.
Remzi Ülbeği sulh talebine yönelik Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün başkanlık teklifi, Selma Zehra Demiral’ın sulh talebine ilişkin Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün başkanlık teklifi, devir yetkisine ilişkin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün başkanlık teklifi ve 403 Ada 4 Parsel devir yetkisine ilişkin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün başkanlık teklifi oylanarak karara bağlandı.
 
YAVUZ İREN: ‘’MADIMAK KARA LEKEDİR’’
CHP grup başkanvekili Yavuz İren gündem dışı konuşmasında Madımak’ta yaşamını kaybeden insanları saygıyla andı;
‘’Hani bir canlıyı katletmek kainatı katletmekti. Hani Allah’ın verdiği canı Allah alıyordu? Saldırganlar buyrukları unuttular. Madımak aydınlatılmadığı sürece kara leke kalacaktır. Orada yanarak can verenlerin yaşları yoktu. Yangınlar şiirleşti. Kavgalar türküleşti. Kahrolsun cana kıyanlar, kahrolsun adaletin yerine gelmemesine göz yumanlar.’’
 
ALİ MURAT ALATEPE: ‘’ADALET MUTLAKA TECELLİ EDER’’
Üç yaşındaki beş yaşındaki kıza kıyanlar, üzerine beton dökenler çıkıyor. Allah bunların sayısını azaltsın. Bir dörtlükle duygularımı anlatmak isterim;
‘’Ben yandım o da yandı,
Kalbime ateş düştü,
Su serptim, ateş sönsün
Serptiğim su da yandı.’’
Allah o günlere geri döndürmesin. Ben adalete olan inancımı hiç kaybetmedim.
Geç kalmış adalet vardır, yerine ulaşamamış adalet yoktur. Er ya da geç herkes yaptıklarını çekecek. Allah’ın adaletine güvenin.
 
CHP SORUYOR
CHP grubu Ramazan ayında gerçekleşen yemek dağıtımlarının hangi firma tarafından yapıldığını ve kaç adet yemek hizmeti alındığını sordu. İlçedeki kavşaklarla ilgili İBB ve Esenyurt Belediyesi arasındaki yetki durumları ve İncirtepe Mahallesi’ndeki sorunlar masaya yatırıldı.
Süleymaniye Mahallesi’nde yapımı bitmiş olan Cemevi binası ile ilgili durum soruldu. Mahalle halkının beklentileri aktarıldı.
 
ALATEPE: ‘’AĞUSTOS AYINDA CEMEVİ AÇILACAK’’
Cemevini Esenyurt insanları için yapıyoruz. Cemevi yöneticileri için yapmıyoruz. Onların görüşleri ve taleplerine göre hareket edemeyiz. Halkımız beklentiden uzaklaşmasın. Oranın tefrişatına yönelik çalışmamız var. Destek hizmetlerimiz ve kültür müdürlüğümüz eksiklikleri tamamlıyor. Bunu yeterince tartıştık. Üstte Cem salonumuz bulunuyor. Altta cenaze kaldıracağımız yer, mutfak ve diğer departmanlar yer alıyor. Kültürel faaliyet yapmak istiyorsanız, o salonların tamamını kullanabilirsiniz. Bizim Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi’ne ihtiyacımız var. Aleviyim diyen kim ise, bütün kültür merkezlerimizi kullanma hakkına sahipler. İstanbul’daki birçok Cemevi’ni üçe katlayacak bir alanda Cemevi yaptık. Büyük olasılıkla Ağustos ayında hizmete açacağız. Neden şikayet ediyorlar anlamıyorum?
 
Gündem maddelerinin oylanmasının ardından toplantı sona erdi.
 
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Chp Başakşehir Kongresi
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
PAZARTÜRK İHALE...
Tümü
SON HABERLER
KARABAT’TAN DEP...
HACI BEKTAŞ VEL...
İMAMOĞLU"Allah ...
​MARMARA DENİZİ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2019
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional