.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
fatih belediye başkanı aday adayı,fatih belediyesi başkan adayları,oner özimer, fatih belediyesi başkan adayı soner özimer,Soner Özimer CHP Fatih belediye başkan aday adaylığını açıkladı,

FATİH İÇİN SONER ÖZİMER

Soner Özimer CHP Fatih belediye başkan aday adaylığını açıkladı.


14 Ekim Pazar günü Fındıkzade Saray Düğün Salonu’nu tıka basa dolduran partililer, örgütün adayı Özimer’le birlikte yerel seçim yürüyüşünü başlattı. Salona sığmayan davetliler, merdiven koridorlarında, ayakta ve sahne etrafında kümelenirken, motivasyon seçim arenasını aratmadı. Masaları tek tek gezen Soner Özimer, partilileri ile kucaklaştı, örgütü ile şahlandı.

FATİH’İ ŞEHREMİNİ ÇOCUĞUNA EMANET EDİN
Yoğun alkış ve içten tezahüratlar eşliğinde sahneye gelen Soner Özimer, doğaçlama konuşmasında, yaşam hikayesinden, özlemlerine, siyasi geçmişinden, CHP emeğine, ilçe başkanlığından meclis üyeliğine kadar olan geniş dilimli gündemleri başarıyla sıraladı. Eskiden belediye başkanlarına Şehir Emini adı verildiğini hatırlatan Özimer, 1974 yılından beri Fatih’te yaşayan Şehremini’li bir kardeşinize bu görevi emanet edin diyerek inancını haykırdı.
Şiirler, edebi söylemler ve iz bırakan hikayeler coşkuyu tırmandırdı;
 
AÇIK CEZAEVİNDEN KURTULMALIYIZ
Fatih, açık cezaevi konumunda. O kadar fazla sorun var ki, ve ben o kadar problemi biliyor durumdayım ki, anlatsam dakikalara sığmaz. Ne yazık ki, Akp zihniyeti, Akp zulmü Fatih’e yer etmiş durumda. Fener Balat bölgesini yıkacaklardı. Değerli meclis üyesi arkadaşlarım ve ilçe yönetimimizle birlikte bölge halkıyla dayanaşarak bu planı önledik. Deniz kıyısında başka düşünceleri vardı. Girişimlerimizle frenledik. Süleymaniye’de yenileme alanı oluşturuldu. Altı etaplık bir projeyi önümüze koydular. Süleymaniye, eski özelliklerinden, tarihi dokusundan kopartıldı. İnanın yüreğimin tam ortası sızlıyor.
 
İHANETİ GÖRDÜK
Kapalıçarşı’ya ayrıca paragraf açmak gerekiyor. Eşi, benzeri yok.
İlk alışveriş noktalarımızdan bir tanesi. Değerini, kimliğini ve önemini biliyoruz. Orada iki farklı yönetim yapısı teşkil ettiler.
Biri Akp çizgisi, diğeri gerçek esnafın sesi. İmar fazlalıkları diye bir durum ortaya çıktı. Klasik Akp tavırlarına şahit olduk.
Yeni yapılaşmalara fırsat tanıdılar. Kendilerine pay çıkarttılar. Tekfur Sarayı ve tarihi Sultan Sarnıcı ev haline geldi.
İnanılmaz şeyler yapıyorlar. Parayı nereden kopartırız dışında başka dertleri yok sanki. Tekfur Sarayı’nı çok fazla bilmezdim.
İçinde kaşıkçı elması olduğunu öğrendim. Sarayın pencerelerine pimapen kapladılar. Olay medyaya yansıdı.
Nasıl bir düşüncenin yönetimi altındayız?
 
HER YER İHMAL
Tarihi yarımadanın üzerindeyiz. Çok büyük bir kültür medeniyet hazinesinin içinde yaşıyoruz. Değeri biliniyor mu? Hayır.
Özellikle Eminönü bölgesinde çok sayıda tarihi han potansiyeli mevcut. Belediyeyi kazanacağız ve bu hanları dokusuna uygun olarak bakıma alacağız. Kendimizi kente karşı sorumlu hissediyoruz.
 
CEMEVİ SÖZÜMÜZDÜR
Fatih’e bir Cemevi sözümüz var. Canlarımızla beraber, yan yana, omuz omuza mücadele verirken, onların haklı taleplerini yanıtsız bırakmak olmaz. Aynı şekilde Roman vatandaşlarımızın da eşit ve kardeşçe yaşam standardına kavuşmaları için ne gerekiyorsa yapacağız.
 
OYUN KURDULAR
Sulukule diye bir mahallemiz vardı. Dünyanın sayılı renkli merkezlerinden bir tanesiydi. İnsanıyla, ambiyansıyla, ruhuyla tamamıyla özgün bir yapı. Sulukule’de dönüşüm başlattılar. Vatandaşlarımızla beraber karşı çıktık. Sezen Aksu’yu getirdik. Halka gerçekleri anlattık. Halka sahip çıktık.
Sırf bu yüzden, mahallenin hemen yanında yer alan bloklarda ikamet eden yurttaşlar CHP’ye oy vermedi.
Onların hakkını neden koruyorsunuz diyenler çıktı.
Biz, tek bir oy dahi almasak bile, doğru bildiğimiz yoldan geri atmamaya devam edeceğiz. Aynı oyun Yedikule’de yaşandı. Yedikule deyince, orada artık yedi kule yok. Beş tane kaldı.
İkisi demiryoluna gitti.
 
FATİH MÜZE OLACAK
Fatih ilçesi büyük bir tarih kültür müzesi haline gelmeli.
Turizm, en önemli gelir kaynağımız olmalı. Benliğimize, geçmişimize, eserlerimize sahip çıkmalıyız. Böylesine tarihsel unsurların bir arada bulunduğu yer yok. Akasya kokusuna, ıhlamur kokusuna hasret kaldık. Biz, çocukluğumuzda çitlembik ağaçlarından yemiş toplar, yer, çekirdeğini de üflerdik.
Çocuklarımız bu tür kültür etkileşimlerinden uzak. Bilmiyorlar.
Özümüzü, geçmişimizi ve bize ait olan ortak kimliği yeniden oluşturmalıyız. Edirnekapı’da Avrupa’lı turistlere eşarp, tülbent satan kadınlarımız yine tezgah açacak. Yenikapı’da yapılan arkeolojik araştırmalarda 8500 yıl öncesinin bulgularına rastlandı.
Bu gerçekleri kent lehine kullanacağız.
Fatih tarihiyle güzel.
 
MÜCADELE SÜRÜYOR
Mevlanakapı 1501 ada için verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz.
Fener Balat kararlığımız ortada. Bize oy vermeseler de, yaptığımız işin haklılığına inanıyoruz. Sulukule 600 konutla başladı. 900 konuta çıktı. Yedikule bostanları tehlike altında. Her yeri molozlarla doldurmayı seviyorlar. Uzmanlar geliyor, tarihsel iz anlamında hiçbir şey kalmadığını görüyorlar. Fatih ilçesinde 2004 yılında iki tane kreş vardı. Biri Sulukule’de, diğeri Topkapı’daydı.
2018 senesinde sıfır kreşe indi. CHP iktidarında her mahalleye kreş yapacağız. Yaşlılar evi ve huzurevi mutlaka somuta taşıyacağımız projeler. Kumkapı, Samatya gibi şehrin markası yerlere yaklaşımları ortada. Hiç hizmet vermiyorlar.
Yağmurlarda rögarlar taşıyor, lağım kokuyor.
Bu kötü manzaraya Avrupa’lı turist beklemek hayal olur.
Yıllardır iktidarda olan bir sistem, bunları çözmemişse, artık söz söylemenin faydası yok. Hayır gelmez.
Yaya kaldırımlarındaki eksikliğin farkındayız. Fatih’te iki çocuk büyütmüş bir baba olarak, ailelerin yaşadığı sıkıntıları anlıyorum.
Engelli vatandaşlarımızın ulaşımda ne kadar zorluk çektiğini biliyoruz. Parklanma sorunu o kadar önemli bir konuma geldi ki, insanlar çileden çıkıyor. Şehremini’de büyük kapasiteli bir otopark projemiz olacak. Kız futbol takımı kurmak istiyoruz.
Sulukule’ye sanat evi projemiz hazır. Roman günü düzenleyeceğiz.
Tanıtım kitapçıklarımız baskı aşamasında. Anlattıklarımın her biri orada detaylı şekilde yer alacak.
 
BİRLEŞME VAKTİ
Burada çok değerli muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi, il yöneticilerimizi, bölgemizin milletvekili aday adaylarını, Komşu ilçelerin CHP’li ilçe başkalarını, HDP ilçe eş başkanlarını, İyi Parti yöneticilerini görüyorum. Sizlerden bir söz istiyorum. Referandum sürecinde Fatih’i nasıl yüzde 49-51 seviyesine taşıdıysak, yerel seçimlerde de aynı başarıyı elde edebiliriz. Emeğimizi, çabamızı, mücadelemizi ortaklaştırarak Fatih’te Akp zulmüne son verebiliriz.
Ben başaracağımıza inanıyorum.
Biz kazanacağız.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Necla Ayaz
Potansiyelini Keşfet
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Arkası Yarın
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
DEPREMİN AYAK İ...
Tümü
SON HABERLER
​KANAL İSTANBUL...
ORTAK AKIL KADİ...
ESENYURT CAMİSİ...
İMAMOĞLU “İSTAN...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional