.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Işık Okulları Ispartakule Kampüsü,

FMV Işık Okulları Ispartakule Kampüsü Başarılarıyla Parlıyor.


Her alanda ulusal ve uluslararası başarılar
Işıklı öğrencilerin ulusal ve uluslararası başarıları, bilimsel ve akademik çalışmaların yanı sıra kültür, sanat, spor alanlarında da FMV Işık Okulları’nın iddiasını ortaya koymaktadır.

22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen 6 farklı kategoride 7’ şer kişilik 447 takımın katılımıyla gerçekleşen Destination Imagination 2019 Türkiye Turnuvası'nda FMV Ispartakule Işık Lisesi öğrencilerinden oluşan takım, yarışmanın en önemli kategorilerinden olan ‘’Bilimsel Kategori’’de şampiyon olarak, Amerika'da gerçekleşen “Global Finals”a katılmaya hak kazandı.
 
Lise ve Fen Lisesi öğrencileri aynı zamanda  TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali'nde yarışmaya hak kazandılar.
 
FMV Ispartakule Işık Lisesi öğrencileri Archieve 3000 Uygulaması Performansı ile Türkiye 1.liğini elde ederken, Robotik Kulübü, 13. Robot Olimpiyatlarında 2. lik ödülünün sahibi oldu.
 
FMV Ispartakule Işık Lisesi öğrencisi Sina İSKENDEROĞLU, Belçika'da düzenlenen iş güvenliği konulu Uluslararası Resim Yarışması’nda yaratıcı karikatür çalışmasıyla sergileme ödülünün sahibi olurken;  Ispartakule öğrencilerinin de yer aldığı FMV Işık Okulları korosu, İspanya’da gerçekleşen “Golden Voices of Montserrat” Koro ve Vokal Yarışmasından ödüllerle döndü.
 
Işıklı İsmail Efe YALÇINKAYA Türkiye Yüzme Federasyonu Milli Takım kafilesi ile 03-05 Mayıs 2019 tarihlerinde Yunanistan'da düzenlenen ''Alternatif Gençler Faros Elena Sairi 2019 International Meeting'' turnuvasına katılarak ''200 M. Sırt Üstü Stil'' ve ''100 M. Sırt Üstü Stil'' kategorilerinde ''Uluslararası 3. lük'' ödülü aldı. FMV Ispartakule Işık Lisesi öğrencisi Can Şar, Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 9. Ulusal Kuvvet Derecesi A Kategorisinde İstanbul Birincisi oldu.
 
FMV Işık Okulları 1885’ten Beri “Önce İyi İnsan Yetiştiriyor”
 
“Önce iyi insan yetiştirme” ilkesiyle hareket eden FMV Işık Okulları, Ispartakule Kampüsü’ndeki Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Fen Lisesi’yle öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı, araştıran, sorgulayan ve çevreye duyarlı birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Kültür, sanat ve spor faaliyetlerine de son derece önem veren eğitim kurumunun başarısı Işıklı öğrencilerin ulusal ve uluslararası ödülleriyle taçlanıyor.
 
1885 yılında Selanik’te yaşayan ileri görüşlü Türk ailelerinin çocuklarını eğitecek bir Türk okulu arayışıyla doğan FMV Işık Okulları, Atatürk’ün hocası Şemsi Efendi’nin de katılımıyla güçlenmiş ve Balkan Savaşları sonrası İstanbul’a taşınmıştır. 1934’te kuruluşunun 50. yılında Atatürk’ün onayı ile “Işık” adını almıştır. Feyziye Mektepleri Vakfı, tek odağı eğitim olan köklü bir eğitim kurumu olarak “önce iyi insan yetiştirme” ilkesiyle hareket etmekte ve anaokulundan üniversite mezuniyetine dek kesintisiz çağdaş eğitim-öğretim fırsatı sunmaktadır.
FMV Işık Okulları, öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı, araştıran, sorgulayan ve çevreye duyarlı birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonunun yanında; kültür, sanat ve spor faaliyetlerine de son derece önem vermektedir.
FMV Işık Okulları Ispartakule Kampüsü, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Fen Lisesi ile çağdaş bir eğitim hizmeti vermektedir.
 
Eğitimin ilk basamağı: FMV Ispartakule Işık Anaokulu
 
Çocuklarımız Montessori metodunun en önemli unsuru olan Montessori materyalleri ile çalışmalar yaparak bireysel deneyimlerini zenginleştirmiş olurlar. Anaokulumuzda uygulanan “GEMS Programı’’ ile, öğrencilerimizin fen ve matematiğe ilgi duyan, soran, sorgulayan, çok yönlü düşünme becerileri gelişmiş, bilime karşı olumlu tavır geliştirmiş bireyler olmaları amaçlanır. Tüm sınıflarımızda bulunan 75’’ etkileşimli LED ekranlar ve aktivite masaları aktif bir şekilde kullanılarak öğrencilerimizde kalıcı öğrenme gerçekleştirilir.
Anaokulumuzda sınıfların çok amaçlı salona açılır olması, her sınıftan bahçeye çıkış olması, branş dersliklerinin (müzik, görsel sanatlar, satranç, planetaryum, yüzme, fiziksel aktivite, dans, drama) bulunması çocuklarımızın tüm gelişim alanlarında desteklenmesine büyük olanak sağlamaktadır.
 
Eğitimin sağlam temellere oturması FMV Ispartakule Işık İlkokulu ve Ortaokulu ile sağlanır
 
FMV Ispartakule Işık İlkokulu ve Ortaokulumuzda açık oyun alanları, yaş düzeylerine uygun oyun bahçeleri, koru, yüzme havuzu ve açık-kapalı spor alanları ve planetaryum yer almaktadır. 7-14 yaş grubundan öğrencilerimiz, çağdaş eğitim-öğretim materyalleri ve teknolojisiyle 75’’ Etkileşimli LED ekranlı dersliklerde eğitim almaktadır.
Branş derslik sistemine göre tasarlanmış dersliklerin yanı sıra Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil derslikleri, bilgisayar laboratuvarları, fen laboratuvarları, müzik stüdyosu, oyun odası, görsel sanatlar ve seramik atölyeleriyle okul kütüphanesi, öğrencilerimizin yaşayarak, görerek öğrenme ve araştırma yapma gereksinimleri için kullanılmaktadır.
 
FMV Ispartakule Işık İlkokulumuzda, 3 ila 12 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanan IB PYP (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) uygulaması mevcuttur. Bu programla çocukların hem sınıfta hem de dış dünyada araştıran-sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine odaklanılır. IB PYB programı, küresel öneme sahip altı disiplin üstü temanın yönlendirdiği, ulusal müfredat içeriğini temel alarak geliştirilen bir programdır. Ayrıca kazanım listeleri üzerine kurulu altı ders alanından türetilen bilgi ve becerilerin yanı sıra, sorgulamaya güçlü bir vurgu yapan disiplinler üstü becerilerin kullanıldığı bir müfredat çerçevesidir.
 
Aydınlık bir gelecek için FMV Ispartakule Işık Lisesi - Fen Lisesi
 
Başarıları sayesinde burs kazanmış pek çok öğrencinin bulunduğu lise ve fen lisemizde öğrencilerimizin okul yaşamı; sadece akademik çalışma ile değil yetişkinlik yaşamının vazgeçilmezi olan sosyal becerilerini geliştiren etkinlikleri de içine alarak geçer. Bu kapsamda öğrencilerimizi sanat, spor ve bilim içerikli etkinliklerde gerek katılımcı gerekse de yarışmacı olarak yer almaları için destekleriz. Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldığı dereceler bizleri de gururlandırmaktadır. Dersler internet erişimi ve 75’’ Etkileşimli LED Ekran donanımı bulunan en fazla 24 kişilik sınıflarda yürütülmektedir. Fen dersleri ve proje çalışmaları modern donanımlı fizik, kimya, biyoloji ve 3D laboratuvarlarında yapılmaktadır.
 

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
TÜRKİYE DE KALA...
ESENYURT YOLLAR...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE’NİN İNT...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional