.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     

GELİN DAMAT YASAKLARI BAŞLADI

12 Haziran 2014 Çarşamba günü başlatılan uygulama gereği, nereden yönlendirildiği bilinmeyen bir talimatla Gölet içinde gelin-damat fotoğraflarının çekilmesi ve evliliğe hazırlanan çiftlerin kamera görüntülerinin kaydedilmesi yasaklandı.

otc albuterol substitute

albuterol otc

Başakşehir Belediyesi, son derece ilginç bir karara daha imza attı.
12 Haziran 2014 çarşamba günü başlatılan uygulama gereği, nereden yönlendirildiği bilinmeyen bir talimatla Gölet içinde gelin-damat fotoğraflarının çekilmesi ve evliliğe hazırlanan çiftlerin kamera görüntülerinin kaydedilmesi yasaklandı.
Yeni durumdan habersiz olan ve daha önceden foto-video programını ayarlayan yüzlerce gelin-damat, hazırlık yapıp büyük motivasyonla geldikleri Gölet Park'ta sürece set çekmek isteyen özel güvenlik görevlileri ve belediye zabıtalarıyla karşı karşıya kaldı.
Geniş çaplı tartışmalar ve ciddi huzursuzluklar keyifleri iyice kaçırdı. Kararın ilçe belediye meclisinde alındığını ifade eden özel güvenlik görevlileri, bilgi eksiklikleri ile sınıfta kaldı.
Duruma müdahale etmek isteyen görevlilerin genç çiftlerin peşinde koşarak fotoğraf çekimine engel olmaya çalışmaları bir hayli yadırgandı.

TALİMAT NEREDEN ?

Zabıta çalışanları emrin yukarıdan geldiğini söylese de, bu çok havada kalan bir açıklama. Belediye meclisinde gündem maddesi olmayan, belediyenin internet sitesinden duyurulmayan, Gölet Park içinde uyulması gereken kuralların ve konulan kısıtlamaların arasında yer bulmayan gelin-damat yasakları kamuoyunu epey meşgul edecek bir uygulama.
Müeyyidesi olmayan, yaptırımı bulunmayan, yasağın delinmesi halinde hangi kanunun hangi cezai şartlarına muhatap kalınacağı tanımlanmayan yasak furyası her yönüyle bir muamma.

SUDAN SEBEPLER

Belediyeye yakın çevrelerden aldığımız özel bilgilere göre, Gölet Park içinde gelin-damat fotoğraflarının alınmasının yasaklanması, video prodüksiyonlarına mani olunması aslında halkın haklarını ilgilendiriyor.
Bu işten para kazanan profesyonel fotoğrafçılar ve video çekim ekipleri Gölet'i stüdyo ortamına çevirerek, plato gibi kabul ederek, parkın doğal ritmini zedeliyor.
Fotoğraf ekipleri tarafından seçtikleri mekan içinde ve çevresinde bulunan, banklarda oturan vatandaşlara yerlerinden kalkmaları ve ortamdan ayrılmaları için ricada bulunuluyor.
Gölet Park'a dinlenmek için gelen vatandaş, bu diyaloğun gerginliğini yaşamak istemiyor.
Belediyeye ulaşan bireysel şikayetler söz konusu tezi destekliyor.
Diğer bir dedikodu da, fotoğraf stüdyolarının Gölet Park içinde çekim yaptırmak adına kendilerinden iş teklifi isteyen gelin-damat adaylarına Gölet için kiralama bedeli yansıtması.
İddialara göre bazı fotoğrafçılar ve video çekim firmaları, Gölet içinde saha çalışması yapılabilmesi için, normal hizmet bedelinin dışında, 300-400 lira arası ekstra ücret talep ediyor.
Yine aynı iddiaya göre, firmalar Gölet Park kiralama ücretinin Başakşehir Belediyesi tarafından kendilerine dayatıldığını ifade ediliyor.
Kendisine yansıyan şikayetler sonucu durumu kavrayan belediyenin böyle bir yasağı koymuş olabileceği ileri sürülüyor.
Sebep, mantık, hedef ne olursa olsun yıllardan beri süren geleneğin bir anda terk edilmesi ve genç gelin-damat adaylarının yasağın merkezine çekilmesi eleştiriye açık haliyle riskli bir kararın izlerini yükleniyor.

 

 

 

 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Fahrettin Koca Kim?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
DEPREMİN AYAK İ...
Tümü
SON HABERLER
​AVCILAR DÖNÜŞÜ...
İSTANBUL CORONA...
BÜYÜKÇEKMECE SA...
BEYLİKDÜZÜ’NDE ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional