.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
GÖLETCHPDavaBaşakşehir

GÖLET PARK PLANSIZ KALDI

Eski dönem CHP İBB ve Başakşehir belediye meclis üyesi Abdülhadi Akmugan tarafından açılan Gölet Park planlarına itiraz davası sonuçlandı.
Eski dönem CHP İBB ve Başakşehir belediye meclis üyesi Abdülhadi Akmugan tarafından açılan Gölet Park planlarına itiraz davası sonuçlandı.
İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Dördüncü İdare Dava Dairesi 2021/459 Esas No, 2021/803 Karar No ile resmi açıklamayı yaptı.

Buna göre;
Başakşehir ilçesi, Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi sınırları içinde bulunan ''Bahçeşehir Gölet Bölgesi'' 607 Ada 2,5,6,7,8,9,10 sayılı parsellerde hasılat paylaşımı modeli ile rekreasyon işlemi yaptırılmasına ilişkin belediye başkanına yetki verilmesine dair 06.03.2015 tarihli meclis kararı ve bu kararın uygulanması için 22.04.2015 tarihinde yapılan ihale kapsamında, işlemlerin iptali istemiyle açılan dava davacı lehine sonuçlanmıştır.
2016/0283-0284-0285-0286-0287-0288 ruhsat nolu yapı ruhsatlarının iptaline ilişkin İstanbul 12.İdare Mahkemesi'nin 27.10.2020 tarih ve E:2019/2103 K:2020/1187 sayılı kararının davalı Başakşehir Belediyesi tarafından, ''Ruhsatların düzenlendiği tarihte verilmiş bir yürütmenin durdurulması kararının bulunmadığı, bölge idare mahkemesinin kararına aykırı karar verildiği'' gerekçesi ile kararın kaldırılması talebi incelenmiştir.

SONUÇ VE KARAR

K:2020/1187 sayılı kararına karşı yapılan istinaf başvurusunun reddine, istinaf aşamasında yapılan yargılama giderlerinin davalı Başakşehir Belediyesi üzerinde bırakılmasına, kesin olarak 06.09.2021 tarihinde oy birliği ile karar verilmiştir.


NE OLACAK?

Bölge İdare Mahkemesi Dördüncü İdare Dava Dairesi kararının ardından Gölet Park ticari dükkanlarının ruhsatları geçersiz hükmünde kalmış oldu. 
Başakşehir Belediyesi'nin yeni bir planla durumu güncellenmesi, üçüncü şahısların kayıplarının giderilmesi, usulsüzlük içeren unsurların düzeltilmesi ve kanunun öngördüğü yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekiyor.
CHP İBB ve Başakşehir eski dönem meclis üyesi Abdülhadi Akmugan ve avukat Hüseyin Cengiz'in Gölet Park hukuk başarısı kamuya kazanım, Bahçeşehir'e nefes, adaletin tecellisi ve kanunsuzluğun önlenmesi adına büyük anlamlar içeriyor.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Fatma Yazgan
Yoldaşlık Kavramı
Esat Korkmaz
Şimdi Sevmek Zamanı
Ebru Öztürk
Epilepsi İçin Kısa Film
Şirvan Yücel
Acı Ve Sevgi
Hakan Zat
Başakşehir Kongreye Muhtaç
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
İSTANBUL’A YENİ...
ONLINE EĞİTİMDE...
İŞÇİ CİNAYETLER...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
TÜRKİYE’NİN İNT...
Tümü
SON HABERLER
GECİKMELİ METRO...
UYUŞTURUCU ŞEBE...
İNTERNET HIZIND...
ENERJİ ŞİRKETLE...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2021
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional