.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
hakikat cemevi, chp başakşehir cemevi projesi,

HAKİKAT CEMEVİ DERNEĞİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Bahçeşehir Cemevi projesi inşaat süreci, İbrahim Dinç tarafından açıklanan basın açıklaması metni ve ardından Chp Başakşehir siyasetinin konuya yönelik paylaştığı düşünce içeriği, Hakikat Cemevi Derneği yönetimini harekete geçirdi.Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamanın özüne dokunmadan, sadece ara başlık ve üst başlıklar ekleyerek kamuoyuyla paylaşıyoruz;
 
Değerli Canlar                                                                                            
Bahçeşehir 2. Kısım da yapılmak istenilen, Cemevi (!) olduğu iddia edilen yer ile ilgili biz Aleviler üzerinde kurgulanmak istenilen oyunlara değinmek, tehlikeye dikkat çekmek ve bazı konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
 
ŞER ODAKLARI
DERNEĞİMİZİ ELE GEÇİRMEYE
ÇALIŞTI
Değerli Canlar;
Hakikat Cemevi Dayanışma Derneği’mizde 2018 yılında yapılan olağan genel kurul öncesinde gerek AKP gerekse diğer partilerin bir araya getirdiği çıkar ve şer odakları derneğimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmıştır.
Her yerde olduğu gibi derneğimizin iç işleyişinde de AKP’nin kirli çıkarlarına alet edilmeye çalışılmıştır.
 
DÖNMÜŞLER DE OLDU
Bu doğrultuda 1993 yılında Sivas Madımak katliamında 33 canımızı yakan sanıkların avukatlarından olan dönemin Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın siyasi danışmanlığını ilan edenler olduğu gibi “içinizdenim” diye geçinerek şahsi çıkarlarını derneğin çıkarlarına eş gören dönmüşler de oldu.
 
ÇIKARCI GRUPLARIN
OYUNUNU BOZDUK
AKP, Alevilere şirin görünmek adına Alevi çalıştayları düzenlemiş, Alevilere haklarının verilmesi gerektiğinden bahsetmiş, hatta ve hatta bir takım Alevi önderlerine(!) kadrolarında dahi yer vermiş, lakin seçim bittikten sonra bu hal ve hareketlerine son vermiş ve bizlere zulmedenlere lütufta bulunmayı hiçbir zaman eksik etmemiştir. Üyelerimizin ve bize gönül veren değerli canların birlikteliği ile söz konusu çıkarcı grupların oyunu bozularak derneğimizde kendilerine yer bulamamıştır.
 
FAALİYETLERİMİZ
TIRPANLANMAK İSTENDİ
Lakin söz konusu yapı, bu seferde AKP’li İlçe Belediyesi’ni aracı kılmak vasıtası ile derneğimizin faaliyetlerini tırpanlamak istemiştir. Derneğimizin düzenlediği etkinlikler ile aynı gün ve saatte benzer faaliyetler düzenlenmiş, üyelerimizin tamamına mesajlar gönderilmiştir.
 
AKP PANKARTLARI ASTILAR
Sekiz seneden bu yana bekleyen yer temini talebimize belediye ile olan ilişkiler kullanılarak sahiplik yapmışlardır. Üstüne üstlük İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan “Cemevleri’ nin İbadethane Sayılması” oylamasına red oyu verip, bunu da övünç kaynağı gibi lanse eden Belediye Başkanı ile bu tezgâh düzenlenmek istenmektedir. Seçim zamanlarında hükümet partisinin pankartları ile aynı matbaadan basılan pankartlar asılmış ve Alevi’lerin AKP ile beraber hareket ettiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır.
Üstelik bu yapı evvelinde kendilerine “Bahçeşehir Alevi Harekatı, Platformu ve Toplumu” isimlerini takmış, nedendir bilinmez bu yapının pankartlarını Belediye zabıtaları ve AKP sempatizanları asmış ve AKP pankartlarının yer aldığı her yerde çarşaf gibi boy göstermiştir.
 
KARTOĞLU GÖRÜŞMEK İSTEMEDİ
Cemevi yeri talebimiz ile ilgili Başakşehir Belediyesi’ ne yazmış olduğumuz 11 Kasım 2019 tarihli dilekçemize ve Belediye Başkanı’nı makamında ziyaret talebimize maalesef olumlu cevap verilmemiştir.
Ve yine üzülerek belirtmek isteriz ki, Cemevi Derneği’mizin kurulduğu 2012 yılından beri Başakşehir Belediyesi’ne yer talebi için toplamda dört sefer dilekçe yazılmış ve bu taleplerimiz ile ilgili olumlu cevap alınamadığı gibi hiçbir işlem de yapılmamıştır.
2012 yılından bu yana tarafımıza hiçbir olumlu geri dönüş sergilemeyen ilçe belediyemiz, yeni kurulan Bahçeşehir Canlar Cemevi’ni ise sahiplendiklerini her fırsatta yazılı ve görsel medya ile sosyal mecralarda duyurmaktan geri kalmamıştır.
 
ALEVİLERİ BÖLME
OYUNUNA KARŞIYIZ
Boğazköy’de Akzirve’nin arkasındaki alanda Cemevi inşaatı olduğu haberleri sosyal medyada paylaşılıyor. Hafriyatı Başaksehir Belediyesi araçlarınca alınıyor. Bahçeşehir Canlar Cemevi oluşumunun projeyi sahiplendiği görülüyor. Ancak buranın ne olduğu ile ilgili herhangi bir tabela asılmıyor ve bilgilendirme Belediye tarafından yapılmıyor. Bizler Cemevi yerine karşı değiliz.
Ancak Belediye tarafından göz ardı edilmemize ve dernekler kurarak Alevileri bölme üzerine oynanılan oyunlara karşıyız.
 
BAŞARILI OLAMAZLAR
Değerli Canlar;
Gelişmeleri dikkatle takip ettiğimizi bilmenizi istiyoruz.
İki seneden bu yana yürütmekte olduğumuz dernek yönetiminin kendilerine verilmesi karşılığında cemevi yerine olumlu talep vereceğini beyan edenler, kendi Alevi’sini oluşturmaya çalışıp, Cemevleri’nin ibadethane sayılmasından rahatsızlık duyanların, canlarımızı diri diri katledenleri savunanlara danışman olanların alternatif bir dernek ile biz Aleviler üzerinde yapmaya çalışacağı her türlü girişim başarısız olacaktır.
 
DÖNÜŞTÜRÜCÜ
ZİHNİYET BİZDEN DEĞİLDİR
Bizim davamız dört duvar değil, dört kapı kırk makamdır.
Dört duvara sıkıştırmak isteyen dayatmacı, dönüştürücü zihniyete karşıyız. Davamız yer davası değil, Hakk davasıdır.
Diz çökmeyen, biat etmeyen, boyun eğmeyen ve birilerinin kuyruğu olmayan geçmişimize sahip çıkıp, kültürümüzü, “YOL” umuzu, inancımızı yaşamak ve bizden sonraki nesillere aktarıp yaşatmak istiyoruz.
 
Bir olalım, Diri olalım, İri olalım
Aşk ile
Saygılarımızla
 
Yönetim Kurulu
 
Başkan:
Erdal KABLAN
 
Başkan Yardımcısı:
Saadet ÇİÇEK
 
Sayman:
Ayşe KARABAY
 
Yönetim Kurulu Üyesi:
Birgül EROĞLU
 
Yönetim Kurulu Üyesi:
Kemal SUKUŞU
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Güleser Çelik
Bahçeşehir'in Gurmesi
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Çocuklar Gülsün Diye
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Nefes
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
İSTANBUL’A YENİ...
ONLINE EĞİTİMDE...
İŞÇİ CİNAYETLER...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
TÜRKİYE’NİN İNT...
Tümü
SON HABERLER
BAHÇEŞEHİR’DE B...
GÖLET PARK PLAN...
YENİ METROBÜSLE...
SEN NEYMİŞSİN K...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2021
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional