.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
beylikdüzü belediye meclisi haziran ayı toplantısı,imamoğlu 48 yaşına bastı,beylikdüzü belediyesi,seyithan izsiz,

İMAMOĞLU 48 OLDU

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 48.yaşına bastı.
4 Haziran 1970 tarihinde doğan başkanın ilk kutlaması belediye meclis oturumunda yapıldı.
Gündem dışı söz alan CHP’li Doğan Subaşı, Ekrem İmamoğlu’nun yeni yaşının hayırlı olmasını dileyerek, 4 Haziran Pazartesi akşamı saat 22.00’de Demokrasi Sokağı’nda kutlama programı düzenleyeceklerini açıkladı.
 
SEYİTHAN İZSİZ VEDA ETTİ
Beylikdüzü Belediyesi Akp’li belediye meclis üyesi Seyithan İzsiz, başkanlık makamına istifasını sunarak meclis çalışmalarına veda etti. Oturum öncesi kısa bir teşekkür konuşması yapan İmamoğlu, meclise yaptığı katkılar nedeniyle İzsiz’e teşekkür plaketi verdi. Plaket takdimi sırasında görüşlerini açıklayan Seyithan İzsiz, dört yıllık süre boyunca bilmeden yaptığı hatalar ve istemeden kırdığı insanlara hitaben helallik istedi.

        

GÜNDEM DIŞI HAREKETLER
Akp grubu adına konuşan Ebru Habip, Beylikdüzü halkının Ramazan ayını ve Kadir gecesini tebrik etti. CHP grubu adına söz alan Doğan Subaşı ise, Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümünü saygıyla andı. Gezi direnişinin beşinci yılına selam yolladı. İmamoğlu’nun yeni yaşını ve 15 Haziran Kaynanalar Günü’nü kutladı.
 
AKP’DEN ÜÇ ÖNERGE
Akp’li meclis grubu üç sözlü soru önergesi sundu;
İlk önergede, Yakuplu Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Güzide Sokak ve 46.Sokak bölgesindeki kavşağın yanlış uygulama ile hayata geçirildiği belirtildi. Batı istikametinden gelen araçların sokağa giriş yapamadığı ifade edildi. Güzide Sokak yönünden gelen araçların da u dönüşü esnasında risk aldığı ve kaza tehlikesinin oluştuğu iddia edildi.
İkinci önergede, Vira İstanbul caminin ismi, cismi, geleceği tartışma konusu oldu. Akp’li meclis üyesi Ali Gürsel Ovalı, imalatın geciktiğini, İbrahim Cevahir’e devir yapıldığı halde inşaat çalışmalarında ilerleme kaydedilmediğini açıkladı. Başkan İmamoğlu, söz konusu proje alanında zemin etüt çalışması yapıldığını, Cevahir ile protokol olmadığını, sadece sözleşme imzalandığını ve Vira Cami isminin geçici olarak konulduğunu aktardı.
Üçüncü önergede bu kez Akp’li Ebru Habip Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki su baskını konusunu ele aldı. Kültür merkezinin tadilatı için 20 milyona yakın paranın harcandığını açıklayan Habip, su basma görüntülerinin basına sızdığını, problemin çatı noktasından başladığını ve Ekrem İmamoğlu’nun inşaatçı olmasına rağmen böyle bir hatayı nasıl yaptığını anlayamadıklarını vurguladı.
 
ANTİK LİMAN İÇİN DANIŞMAN TARTIŞMASI
Gündem maddelerinin yedinci sırasında yer alan antik liman projesi çalışmasına yönelik gündemde CHP ve Akp grupları uzlaşamadı. Ekrem İmamoğlu antik liman kentinde araştırma ve sualtı çalışmaları yapmak adına Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Beylikdüzü Belediyesi’ne yetki verildiğini söyledi. Projenin başarıyla tamamlanması için Koç Üniversitesi’nden Profesör Doktor Engin Akyürek’in danışman olarak görev yapmasını istediklerini beyan etti. Akp’li meclis üyesi Ebru Habip, aynı projeye yönelik olarak geçtiğimiz aylarda bir arkeoloğun belediye kadrosuna alındığını, danışman konusunun önce kültür komisyonunda görüşülmesi, sonra karar verilmesi gerektiğini savundu.
Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis oturumu son buldu.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Chp Başakşehir Kongresi
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
PAZARTÜRK İHALE...
Tümü
SON HABERLER
KARABAT’TAN DEP...
HACI BEKTAŞ VEL...
İMAMOĞLU"Allah ...
​MARMARA DENİZİ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2019
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional