.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
ekrem imamoğlu,İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,Hacıbektaş Veli Anma Etkinlikleri,

İMAMOĞLU"Allah bu ülkeyi yöneten herkese, Hacı Bektaş terbiyesi versin" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacıbektaş Veli Anma Etkinlikleri için Nevşehir’e gitti, Hacıbektaş Veli türbesini ziyaret etti. Halk tarafından coşkuyla karşılanan ve sevgiyle kucaklanan İmamoğlu, duasını etti, saygısını gösterdi.

Türbe ziyaretinin ardından belediye binasında yapılacak programa ulaşmak için yola çıkan başkan, yol boyunca kendisine ilgi gösteren halkla kucaklaştı, hasret giderdi. Hacıbektaş Belediye Başkanı Yoldaş Altıok ile kısa bir görüşme gerçekleştiren İBB başkanı ilçeye destek sözü verdi. "Allah bu ülkeyi yöneten herkese, Hacı Bektaş terbiyesi versin" dedi.

MİNNETTARIZ
İmamoğlu’nun ilçeyi ziyaretinin kendilerine gurur verdiğini ifade eden Hacıbektaş Belediye Başkanı Yoldaş Altıok düşüncelerini şu cümlelerle özetledi; ‘’Sayın başkanı ve yanındaki konuklarımızı burada misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Bizler Hacıbektaş torunları olarak, geçmişimize, kültürümüze, toplumsal değerlerimize sahip çıkıyoruz. Sayın İmamoğlu ilçemizde düzenlenen anma etkinliklerine destek vererek bizleri onurlandırdı.’’ Kendisine minnettarız.’’

İMAMOĞLU: ‘’MANEVİ DEĞERLER KUCAKLANMALI’’
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu önemli hususlara dikkat çekti;
‘’Hacıbektaş ilçesi manevi açıdan büyük önem arz ediyor. Belediye başkanımız, bu güzel şehrin, kıymetli ilçenin tüm maneviyatını en hassas şekilde taşımak, göstermek, hissettirmek zorunda. Bu zorluğu aşması için, biz de onun yanında olacağız. Yıllardır Hacı Bektaş etkinliklerine katılırım. Yaşanan güçlüklerin, hissedilen eksiklerin farkındayım. Böylesine hassas değerlerin, üst seviyede sahiplenilmesi ve korunması konusunda kararlıyız. Elimizden gelen çabayı vermeye hazırız.

YANINIZDAYIZ
İBB yönetimi olarak, önümüzdeki ilk bir yıl içerisinde, Hacıbektaş’ın fiziki sorunlarının ortadan kaldırılması konusunu gündemimize alacağız.
Bu görev, İstanbul’un, hatta Türkiye’nin kadim topraklara borcudur.  İnanıyorum ki,  İstanbul’daki belediye başkanlarımız olsun, diğer büyükşehir belediye başkanlarımız olsun sürecin içinde olacaklar. Bunları konuştuk, konuşuyoruz. Ağustos ayının sonuna doğru İstanbul’da 11 büyükşehir belediye başkanıyla yapacağımız toplantıda, ana gündemlerden ilki, Hacıbektaş’ın düzenlenmesi, eksikliklerinin giderilmesi olacak.

Hacıbektaş’ı en modern şekliyle inşa etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Bizi bu topraklarda bir arada tutan felsefe ve değerlerin varlığından dolayı şükran duyuyorum. İyi ki varlar. İyi ki bu topraklarda oluşan vicdan ve ahlak değerleri bizleri koruyor.


 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional