.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,yeni avlanma sezonu,Gürpınar Su Ürünleri Hali,

İMAMOĞLU "BALIK TÜRLERİNİ KORUMALIYIZ"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde incelemelerde bulundu. Gecenin sabaha yaklaştığı saatlerde alana gelen başkan, avlanma sezonunun başlamasıyla birlikte hareketlenen balıkçılarla sohbet etti, tavsiyelerini sundu.
Mezatı yöneten ve balık fiyatlarıyla ilgilenen İmamoğlu, balık türlerinin azalması konusundaki tespitlerini ve düşüncelerini kamuoyuna duyurdu.

 
VİRA BİSMİLLAH
İmamoğlu şöyle konuştu;
‘Avlanma sezonumuz başladı. Hepimize hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Kasanıza, kesenize bereketler dolsun.
Halkımız ucuz balık yemenin keyfine varsın. Denizde çalışanın, işine emek verenin, esnaf olanın işinin hiç kolay olmadığını biliyorum. Gecesini, gündüzünü denize adayan insanlarsınız. İşimizi yaparken, denizlerimizi ve balık türlerini korumaya özen göstermeliyiz. Avlanmayla ilgili yasal kriterlere dikkat etmeliyiz. Böyle olursa, hem balıklar çeşitlenir, hem deniz bereketlenir.’

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ
Saat 04.30’da gerçekleşen ziyarete, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB Başkan Danışmanı Murat Ongun eşlik etti. İBB iştiraki İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş. İSYÖN’ün yeleğini giyen, şapkasını takan heyet, İSYÖN yöneticilerini ve sektör temsilcilerini dinledi. İşleyişin kaliteli olması ve doğru mantıkla yapılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Ekrem İmamoğlu, uyumlu çalışma konusunda daha fazla gayret ve fedakarlık istedi.

ESKİ YÖNETİMİN YANLIŞLARI
Sohbet sırasında eski yönetime ait hatalı kararların ve yanlış uygulamaların sonuçlarına değinildi.
İmamoğlu konuya açıklık getirdi;
‘Hal, çok geniş bir alana kurulu. Buna rağmen ana ihtiyaçlara dahi yanıt veremiyor. 400 dönüm değil, 100 dönüm yer olsun, ama kullanışlı olsun şeklinde sitemler duyuyorum. CHP Beylikdüzü ilçe başkanlığım döneminde, 2010 senesinde, buranın yapılmaması için çok mücadele verdim.10 bin imza topladım.
Görüşlerimizin dinlenmesi için çabalar harcadım. Projenin yeri şehre uzaktı. Sektörün tüm aktörleri şikayetçiydi. İBB’nin plancıları bulabilecekleri daha iyi yerler varken, İBB yönetimi burada ısrar etti.  Beylikdüzü açısından, kullanılabilir sahil açısından olumsuz sonuçlarını hissettik. Projenin yeri yanlıştı.’

 
YAŞANABİLİR BEYLİKDÜZÜ İÇİN
İddiamız, yaşanabilir Beylikdüzü içindi. Bilimsel verileri topladık. Projenin uygunluğunu tartışmaya açtık. İstanbul’un daha ortalama bir yerinde yapılması konusunda düşüncelerimizi açıkladık. İmza kampanyamız ses getirdi. İBB’ye gittim. Sorumlu yöneticiler itirazlarımızın haklı olduğunu söyledi. Ama, işin işten geçtiğini ve ihaleye çıkılma aşamasına gelindiğini beyan edildi. Yanlışın farkına varıp, düzeltmemek daha büyük üzüntü yarattı.
 
KARARLARI BİRLİKTE VERECEĞİZ
Balığın ancak yüzde 30’u buraya geliyor. Çoğu dışarıda dağıtılıyor şeklinde şikayetler alıyoruz. Olaylara gerçekçi bakmak, çözümcü yaklaşmak gerekir. İsraf etmeden neler yapabiliriz, ona yoğunlaşalım. Önceki yönetim büyüyen sorunları çözümlemek adına arayışlara girmişti. Ancak, günlük bakış açıları istenen sonuçları getirmedi. Şimdi daha kalıcı kararlar alma zamanı. Sektör temsilcilerini dinleyeceğiz. Sizlerin görüşlerini önemseyeceğiz. Teknik arkadaşlarımız gerekli revizeleri yapacak, eksikleri planlayacak. Kararları ortak akılla vereceğiz. Tarıma ve hayvancılığa nasıl geniş bakıyorsak, balıkçılığa da geniş bakacağız. Önemli hazırlıklarımız var. Beraber çalışacağız, beraber üretiyor olacağız.

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
VİRÜS HEKİMLERE...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional