.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili özgür karabat,Ekrem İmamoğlu,istanbul 3ncü bölge,

İSTANBUL BİZİ ÇAĞIRIYOR

2019 yerel seçimlerine çift haneli günler kaldı.
2019 yerel seçimlerine çift haneli günler kaldı.
Belediye başkan adayları açıklandı, kadrolar yapılandırıldı.
Parti ve ittifakların çalışma prensipleri tanımlandı.
Seçimin baş aktörü İstanbul, stratejik siyasetin yarattığı olağanüstü hareketli atmosfer ile, çok bilinmeyenli denklemin kritik sürecini yaşamaya başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili ve 3.bölge parti yöneticisi Özgür Karabat, seçim arenasındaki son gelişmeleri Zerparola ile paylaştı;  
 
DOĞRU ADIMLAR ATILDI
İBB adayımız Ekrem İmamoğlu’nun deyimiyle, seçime İstanbul ittifakı mottosuyla hazırlanıyoruz.
Amacımız 39 ilçede başarılı olmak ve İBB kulvarına kuvvetli oy akışı sağlamak.
CHP adayları 25 ilçede cumhur ittifakıyla yarışacak.
CHP ve İyi Parti 10 ilçede, kendi adayları ile sahaya çıkacak.
4 ilçede ise CHP aday çıkarmayacak.
Bağcılar, Arnavutköy, Kağıthane ve Esenler’de İyi Parti adaylarına destek oluşturulacak.
Söz konusu ilçelerde İyi Parti’nin değerli oy kapasitesi yakalayabileceğini düşünüyorum.
Yönetici sorumluluğunu taşıdığım İstanbul 3.bölgede İyi Parti’ye bıraktığımız iki ilçenin durumunu incelersek;
Arnavutköy’de CHP oylarının %9.5 civarında olduğunu görüyoruz.
Akp bir, Mhp ikinci parti konumunda. Burada meclis üyemiz yok.
Bağcılar’da ise %20 civarında bir CHP seçmeni bulunuyor ve 7 meclis üyesi ile temsil ediliyoruz.
Seçim sürecini doğru yönetmek adına ince hesaplar yapıyoruz.
 
İYİ PARTİ İBB’YE
CHP belediye başkan adaylarının mücadele vereceği 25 ilçede meclis üyesi listesi çalışmaları sürüyor. İyi Parti’nin önerdiği adaylara da sıralamada yer vermemiz gerekiyor.
Amacımız, İyi Parti’nin İBB’de grup oluşturmaya yetecek meclis üyesi sayısına ulaşması. Merkez sağ çizgideki bir partinin siyasi hayatının devamı için İBB grup temsiliyeti büyük önem taşıyor. Bunu garantileyecek liste düzenini şekillendirmek durumundayız.
İlk aşamayı tamamladıktan sonra, örneğin 15 meclis üyesi çıkardığımız ilçelerde, İyi Parti meclis üyesi adaylarına 14.sıradan başlayan noktalarda yer açabiliriz.
Seçim motivasyonunu tam yaşamalarını ve çalışmalarda bizlere destek aktarmalarını bekliyor olacağız.
 
11 İLÇEDE 10 ZAFER
İstanbul 3.bölgede İyi Parti’ye verdiğimiz Bağcılar ve Arnavutköy dışında 11 ilçede yarışacağız.
10 ilçede ipi göğüsleyeceğimize ve zafere erişeceğimize inanıyorum.
Esenyurt ve Küçükçekmece gibi 600-650’şer bin seçmene sahip iki büyük ilçeyi kazanacağımızı ve zaten 6’sı CHP’li belediyelerde olan toplam 10 ilçede belediye başkanlıklarına CHP bayrağını asacağımızı öngörüyorum.
Üçüncü bölgede yaşanacak oy sıçramasının İBB yarışında CHP lehine büyük katkı vereceğini ve son sözü CHP’nin söyleyeceğini ilan ediyorum.
 
ADAYLARIMIZ ÖRGÜTTEN
CHP genel merkezi örgütten uzaklaştı eleştirilerine katılmıyorum.
İstanbul için belirlenen adaylara baktığımızda, İBB adayımız dahil olmak üzere çok sayıda arkadaşımızın ilçe başkanlığı yapmış, tecrübeli isimlerden oluştuğunu görmek mümkün.
Üç ilçede, il yöneticiliği görevinde bulunmuş, bir ilçede ise gençlik kolları yönetiminde yer almış isimler belediye başkan adayı.
Toplam 14 belediye başkan adayımız örgütün içinden geliyor.
Ortaya çıkan tablo, partimizin örgütü ve emeği gözettiğini, aday belirleme sürecinde genel Türkiye fotoğrafı ile birlikte değerlendirmeye gidildiğini ifade ediyor.
 
OY FARKI KAPANDI
İstanbul için yapılan son anketlerde %38-%36 gibi bir sonuç verisi geldi. Bu değerler, makasın çok daraldığının, hatta kapanmaya yaklaştığının göstergesi. 2014 yılında Akp ile aramızda 600 bin oy fark vardı. İstanbul’da Akp-Mhp ittifakının tutmadığını görüyoruz. Cumhur ittifakı bloğundan önemli oy kaymalarının ve erimenin yaşanması kaçınılmaz. 300 bin civarında seçmenin iradesi yer değiştirebilir. Bizim adımıza her şey daha kolay hale gelebilir.
HDP, 2014 seçimlerinde 413 bin oy aldı.
Bu kez İstanbul’da aday çıkarmıyorlar.
HDP seçmeninden CHP’ye ciddi bir oy transferi olacağını tahmin ediyoruz. CHP, Beyoğlu’nda Alper Taş ismini açıklayarak sosyalist bir belediye başkan adayı göstermiş oldu. HDP içindeki sol çizginin bu hamleye duyarsız kalmayacağını düşünüyoruz.
Bu zamana kadar CHP’ye uzak duran bir kesim Kürt kökenli seçmenin, etkisi genelleşen ekonomik kriz, ağırlığı hissedilen kent yoksulluğu, kronikleşen trafik derdi, bıktıran işsizlik çilesi, kaosa sürüklenen mülteci akını gibi sebeplerle Akp’ye tepki duyduklarını ve CHP tercihine sıcak baktıklarını hissediyoruz.
 
BAŞARACAĞIZ
Son olarak ilçelere göre belediye başkan adaylarımız hakkındaki görüşlerimi kısaca vurgulamak istiyorum;
..GÜNGÖREN belediye başkan adayımız İsmet Yaşar, örgüt emekçisi, eski bir partili. Çok tecrübeli.
Makine yüksek mühendisi. Sinop’lu. Güngören seçmen davranışı açısından Akp’nin güçlü olduğu bir ilçe. Fakat, güçlü ve etkin bir çalışmayla İBB adayımız Ekrem İmamoğlu’na mümkün olan en iyi oy desteğinin sağlanacağından şüphem yok.
 
..BAHÇELİEVLER belediye başkan adayımız Mehmet Ali Özkan, kazanma şansı olan bir aday. Kastamonu’lu. Eczacı. Meslek kuruluşlarında uzun süre yöneticilik yapmış. Bahçelievler, seçmen kriteri açısından merkez siyasete oturan bir ilçe. Vatandaş her iki partiye de oy verebilecek durumda. Sonucu ince detaylar belirleyecek. Adayımızın düzgün profili, çalışkanlığı avantajları.
 
..BAKIRKÖY’de Bülent Kerimoğlu, en az %60’la seçimi kazanır.
 
..KÜÇÜKÇEKMECE adayımız Kemal Çebi, eski ilçe başkanımız, örgütün içinden bir arkadaşımız.
Küçükçekmece’de tanınıyor. Sivil toplum kuruluşları ile ilişkileri çok iyi. HDP seçmeninin hassasiyetlerini biliyor. 2014’de elimizden kayan Küçükçekmece’yi bu sefer kazandık sayıyoruz.
 
..ESENYURT adayımız Kemal Deniz Bozkurt, ilçe başkanlığından geliyor. Esenyurt, Kürt kökenli seçmenin yoğun yaşadığı bir bölge.
HDP’nin aday çıkarmaması ve bizim adayımızın HDP seçmen kitlesine hitap eden yapıya sahip olması Esenyurt’u kazanacağımızı müjdeliyor.
 
..AVCILAR belediye başkan adayımız Turan Hançerli, engelli olmasına rağmen, çok çalışkan ve enerjik bir siyasetçi. Çorlu tren kazasında herkesten önce oradaydı. Avcılar ilçesinin seçmen profili, CHP eğilimli. Belediye zaten bizde. Yönetimden gelen tecrübeler, oluşturulmuş projeler, kent unsurlarıyla sağlanan iletişimler Avcılar’da şansımızın yüksek olduğunu simgeliyor.
Handan Toprak Benli iyi bir partilidir.
Adayımız Turan Hançerli’ye her konuda destek vereceğine eminiz.   
 
..BAŞAKŞEHİR’de Abdulhadi Akmugan var. Demokrat bir insan. Akademisyen. Halkla ilişkileri sıcak. Siyasi deneyimi fazla. Her parti seçmeninden oy alabileceğini düşünüyorum. İyi bir alan çalışması, profesyonel ajans-medya-tanıtım kampanyası ve adayımıza güç verecek meclis üyesi yapısıyla Başakşehir’i kazanacağımızı tahmin ediyorum.
 
..BÜYÜKÇEKMECE’de Hasan Akgün tartışmasız favori.
 
..ÇATALCA Cem Kara’ya emanet. Orada sahte seçmene yönelik tespit çalışmalarımız oldu. 4004 itiraz dilekçemizin 1923’ü kabul edildi. Fakat, YSK 1923 itiraz kabulünün 1600’ünü reddetti ve ilgili şahısları seçmen olarak sisteme işledi. 2014 yılında 3500-4000 civarında bir oy farkıyla kazanmıştık. Şaibeli 1600 seçmenin geri dönmesi dengeleri dar alana sokabilir. Köylerde sandığa gitme eğiliminin artırılmasına yönelik bir çaba gösterilirse, Çatalca’yı rahat kazanırız.
 
..BEYLİKDÜZÜ adayımız Mehmet Murat Çalık. Ekrem İmamoğlu’nun projeler yöneticisiydi. Kenti çok iyi biliyor. Üç kuşak CHP’li bir aileden geliyor. Dedesi kurultay delegeliği yapmış.
Beylikdüzü bizim.
 
..SİLİVRİ’de genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu Özcan Işıklar ismini PM’ye önerdi. Ancak, Işıklar ismi PM’de karşılık görmedi. Genç bir aday arkadaşımızın yaptığı çalışmalar daha etkiliydi.
Birkaç gün içinde başkan adayımız netleşir.
İstanbul CHP’yle güzelleşir.
 
 
 
 

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Necla Ayaz
Potansiyelini Keşfet
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Arkası Yarın
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
DEPREMİN AYAK İ...
Tümü
SON HABERLER
​KANAL İSTANBUL...
ORTAK AKIL KADİ...
ESENYURT CAMİSİ...
İMAMOĞLU “İSTAN...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional