.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
özgür karabat, şantaj, kumpas, milletvekili şantaj,sex şantajı, özgür karabat sex şantajı,Chp İstanbul milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Özgür Karabat

KARABAT'A ÖNCE KUMPAS SONRA ŞANTAJ

Chp İstanbul milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Özgür Karabat, aralarında Chp örgütlerinden tanınan isimlerin de olduğu bir çete yapısı tarafından şantaja uğradı.
Özgür Karabat'a ait olduğu iddia edilen ve basına servis edilmesi tehdidiyle şantaj unsuru olarak öne sürülen video kaydı/kayıtları için önce 10 milyon lira para talep edildiği, ardından bu rakamın 3 milyon liraya çekildiği, nihayetinde 1 milyon lira gibi bir bedelle kayıtların silinmesi teklifinin iletildiği öğrenildi.
CHP ÇEKMEKÖY ZORDA
Tehdit ve şantaj mesajlarından bunalan Özgür Karabat'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuru üzerine şüpheliler hakkında inceleme başlatıldı.
Dosyanın baş kahramanı Aynur Doğan isimli kadının Chp Çekmeköy örgütü üyesi olduğu, Karabat'la 2019 yerel seçimleri faaliyetleri esnasında tanıştığı ve partide konum edinmek için konuşup anlaştığı iddiası üzerine giden savcılık, Chp Çekmeköy eski ilçe başkanı Erdoğan Bozkurt ve bazı meclis üyelerini yakın takibe aldı.
Haklarında suç duyurusunda bulunulan 4 isim (A.A-A.D-C.A-E.😎
24 Aralık 2020 Perşembe günü İstanbul 11.Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki sorgulamalarının ardından tutuklandı.
GERÇEK NE?
Bazı ulusal basın ve televizyonlarda yer alan haberlerde geçen iddiaya göre, Karabat ile Aynur Doğan arasında, 2019 yerel seçimleri döneminde yakınlaşma gerçekleşti.
Chp'li vekil, Aynur Doğan'ın Üsküdar'da bulunan evine gitti ve samimiyet gelişti.
İddiaya göre, Doğan'ın evindeki yangın söndürme cihazı içine yerleştirilen gizli kameralar üzerinden yapılan çekimler yoluyla bir takım görüntüler kaydedildi. Özgür Karabat'ı mahrem olarak nitelenen görsel kayıtları kamuoyuna servis etmekle tehdit eden çete üyeleri, milletvekilinden para talep etti.
SÜLEYMAN SOYLU DEVREDE
Sürecin ilgi çeken diğer tarafı, Chp'li Karabat'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan konuya ilişkin özel destek talep ettiğine dair iddialardı. Savcılığa suç duyurusunda bulunan ve şikayetlerini kayıt altına aldıran Karabat'ın, neden Soylu'ya durum bilgisi aktarma ihtiyacı hissettiği, böylesine önemli ve kritik bir bilgiyi hangi sebeple doğrudan bakanla paylaşma yoluna gittiği sorusu cevaplanamadı.
Karabat'ın dosyası ile yakından ilgilenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel bir ekip kurdurarak, bazıları Kuzey Kıbrıs'ta bulunan şüphelileri tek tek yakalattı.
İfadeler alındı, hukuki süreç boyutlandı.
ÖRGÜT ŞOKTA
Haberin ana kaynağı Oda Tv ve canlı yayın tartışma ortamı Halk Tv'deki yayınlar kamuoyunun büyük ilgisini çekti.
Ne olduğunu anlamaya çalışan partililer, 25 Aralık Cuma, gün boyu Özgür Karabat'tan gelmesi muhtemel basın açıklamasını bekledi.
Telefonla görüştüğümüz Karabat'ın kurmayları, gün içinde açıklama yapılıp yapılmaması konusunda parti yöneticileri ve avukatlarla görüşüldüğünü ve herhangi bir konuşma paylaşılmaması yönünde karar alındığını söyledi.
Akşam saatlerinde Chp Genel Kurulu toplantısına katılan Karabat, Partisi Sözcüsü Faik Öztrak'ın konuya ilişkin kısa beyanatı dışında, özel bir bilgilendirme yapma yoluna gitmedi.
FETÖ SUÇLAMASI
Chp Başakşehir örgütünden bazı parti üyeleri Özgür Karabat yalnız değildir başlığı altında destek kampanyası başlattı.
'Milletvekilimizi yedirmeyiz'
'Yanındayız'
'Demode olmuş Fetö taktiklerine boyun eğmeyiz.'
'O hepimizin kardeşi'
'İçimizdeki İrlandalılar, savcılığa gitmeye korkanlar' gibi bir dizi içerik paylaşımı yapıldı.
Dosyada adı geçen şüphelilerin Chp Çekmeköy eski ilçe başkanı, meclis üyesi, Chp örgüt üyesi gibi isimlerden oluşması Fetö suçlaması başlığı altındaki satırlara geniş boşluklar bıraktı.
Chp'lilerin şantaja karşı olması, hukuka sevk edilmiş bir dosyada milletvekilinin yanında durması elbette anlaşılabilir ve değerli bir adımdı. Ancak, 'Karabat yalnız değildir' sloganıyla sosyal medyada konunun sürekli canlı tutulması ve gündemde daha fazla kabartılması, Chp ve Özgür Karabat'a katkı sağlamaktan çok, tartışmanın şiddetini artıracak bir tavırdı.
Herkesin sağduyulu ve sakin olması, hukuka güvenmesi ve gerçeklerin ortaya çıkmasını beklemesi, belki de en mantıklı davranıştı.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Güleser Çelik
Bahçeşehir'in Gurmesi
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Yarın Seçim Olsa
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
İSTANBUL’A YENİ...
ONLINE EĞİTİMDE...
İŞÇİ CİNAYETLER...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
TÜRKİYE’NİN İNT...
Tümü
SON HABERLER
BAHÇEŞEHİR CEME...
GÖLET PARK PROJ...
BAŞAKŞEHİR BELE...
KARABAT BÜTÇEYİ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2021
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional