.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji,

NİTELİKLİ, GÜÇLÜ, KÖKLÜ 1960'DAN BERİ

Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, ilerici ve yenilikçi vizyonuyla 1960’tan beri kaliteli eğitim hizmeti sunmaya devam ediyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademelerinde ulusal, evrensel ve çağdaş değerler doğrultusunda eğitim öğretim yapan Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, güçlü akademik programı ve deneyimli öğretmen kadrosuyla, 58 yıllık deneyim olgunluğuyla, öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.
KOLEJ-ÜNİVERSİTE SİNERJİ MODELİ
‘Sinerji Modeli’, günümüzde nitelikli bir eğitim arayan öğrencinin, öğretmenin ve ailelerin beklentilerini karşılayan bir okul ortamı ve eğitim sistemi sunuyor.
‘Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji’, kolej-üniversite sinerji anlayışıyla, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin güçlü akademisyenlerini öğrencileriyle buluşturuyor.
Hedefimiz, üretim kültürünün beşiği olan üniversitenin sıcak, yapıcı ve üretken iklimiyle öğrencilerimizi olabildiğince erken yaşta tanıştırabilmek.
İstanbul Kültür Üniversitesi’nde örnek dersler, fakülte ve bölüm tanıtımları, tercih danışmanlığı,
akademisyenlerle tanışmayı içeren son derece profesyonel bir programla öğrencilerimizi; yaşamlarını etkileyecek tercihleri yaptıkları bu önemli dönemde güçlü, donanımlı ve ne istediğini bilen bireyler olarak üniversiteye hazırlıyoruz. Bunların yanı sıra bir öğrencinin ortaöğretimden itibaren üniversitedeki akademisyenlerden bire bir ders ve proje danışmanlığı desteği almasına olanak tanıyoruz.
Böylece, ülkemizde erişilmesi pek de kolay olmayan bir eğitim kademesi olarak görülen
üniversitenin, gençler için ulaşılabilir olduğunu gösteriyoruz.
 
NİTELİKLİ  GÜÇLÜ  KÖKLÜ
Anadolu Lisesi - Fen Lisesi ‘‘Uygulama ve Üretim Odaklı’’Fen Lisesi Eğitimi;
Fen ve matematik alanlarında yetkin öğrencilerimizin eğitim ihtiyacını daha iyi nasıl karşılarız düşüncesinden hareketle kurulan Kültür Koleji Fen Lisesi ve Kültür2000 Koleji Fen Lisesi’nde yoğun sayısal ders programı uygulanır. Eğitimde inovasyon, ancak bilimsel ve teknolojik değişimlerin takip edildiği, gerekli alt yapının sağlandığı,  proje ve araştırmaya dayalı öğrenme ile multidisipliner laboratuvar uygulamaları sayesinde gerçekleşebilir. Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji Fen Liseleri’nde öğrenciler; laboratuvar uygulamalarında STEM eğitim etkinlikleri yaparak, sadece sorgulamaya dayalı öğrenme değil, aynı zamanda öğrencinin karşılaştığı problemlerle baş edebilme yeteneği ve yaratıcılıklarının da geliştiği projeler ortaya koyarlar.
Kültür Koleji Fen Lisesi ve Kültür2000 Koleji Fen Lisesi öğrencileri; okulumuzdaki eğitim sürecinde bir yandan üniversiteye hazırlanırken, diğer yandan fizik, kimya ve biyoloji derslerini kampüsteki gelişmiş laboratuvar olanakları içinde görürler. Bireyi tüm eğitsel süreçlerde aktif kılan, üretken ve interaktif eğitim anlayışı ile 4 yıllık fen lisesi eğitimi süresince öğrencilerimiz İstanbul Kültür Üniversitesi’nin danışmanlığında 200’e yakın deney yaparlar.
Ürettikleri projelerle TÜBİTAK ve uluslararası fen bilimleri ve matematik yarışmalarına aktif olarak hazırlanırlar.
 

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ESENYURT DEZENF...
TÜRKİYE’NİN İNT...
ESENYURT YOLLAR...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İSTANBUL TRAFİĞ...
BAŞAKŞEHİR'E CO...
MUTLU GELECEK ...
Tümü
SON HABERLER
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE DE KALA...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional