.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     

PAZARTÜRK İHALELERİ BAŞLADI

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından açılan ''Bahçeşehir pazar yerine uygulama projeleri hazırlanması'' ihalesi 17-04-2014 onay tarihi ile gerçekleşti.

Hizmet pazarlık ihale türüyle yapılan ihaleye Şeref Kesgün, Oral Doğu, Cem Türkyılmaz, Hasan Orhan Girgin, Mim yapı mimarlık inşaat ve ticaret limited şirketi, 2 D yapı zemin makine inşaat proje limited şirketi ve 216 mimarlık danışmanlık inşaat ve ticaret limited şirketi teyit alarak katıldı.

2014/45088 ihale kayıt numarası ile işlemi yapılan ihalede yaklaşık maliyet 156 milyon 750 bin lira olarak belirlendi.

150 milyon lira ile en yüksek teklifi veren 216 mimarlık danışmanlık inşaat ve ticaret limited şirketi kazanan taraf oldu.

Başakşehir Belediyesi ile şirket arasında 07-05-2014 tarihinde sözleşme imzalandı.

Yine Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye açılan ''Bahçeşehir kapalı pazar yeri yapılması işi ihalesi'' 2014/62201 ihale kayıt numarası ile, 09-07-2014 günü gerçekleşti. İhalede Boğazköy pazarlama alanı olarak geçen, ancak ada ve parsel numarası verilmemesine rağmen 539 ada 1 parsel olduğunu düşündüğümüz parselde, 40 bin metrekare kapalı pazar yeri inşaatı ticaret, alışveriş merkezi ve kompleksleri inşaat işi ihale edildi. İlk ihalesi haziran ayında yapılan, ancak iptal edildiği için ikinci kez yapılan ihalenin sonucu açıklanmamış, teklif değerlendirmenin tamamlandığı bilgisi açıklanmış. İhaleyi kazanan firmanın sözleşme imzalandıktan sonra 500 gün içinde işi tamamlayarak geçici kabule hazır hale getirme şartı da ayrıca vurgulanmış.

BELEDİYENİN PLANI NE?

çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçen yıl askıya çıkarılan Pazartürk ile ilgili planları Bahçeşehir'den bazı dernek ve siyasi partiler ile vatandaşlardan itirazlar gelmişti. İtirazın içeriği Pazartürk alanının fonksiyon ve plan değişikliğine ait kararların iptali talep etme yönündeydi.

Hukuki süreç henüz devam ederken Başakşehir Belediyesi'nin yeni pazar yerine ait arka arkaya ihalelere çıkması, zaman kazanmak ve yeni pazarda yapılacak market ve dükkanların bir kısmını satışa çevirerek finansal kaynağın önünü açmak.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, her ne kadar yeni pazarın Bahçeşehir merkeze daha yakın olduğunu ifade etse de, nüfus yoğunluğu bakımından şimdiki pazar yeri çok daha geniş bir popülasyona hizmet veriyor konumda.

Pazartürk'ü boşaltarak konut projesinden gelir etmeyi hedefleyen belediye, bakanlık, TOKİ ve İBB ile sürekli istişare halinde.

RESTAURANTLAR, TAHTALAR, TEZGAHLAR

Yeni pazarın içine inşa edilecek restaurant işletmesinin rezervasyonunun şimdiden kapatıldığı iddiası gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. Belediye üst yönetimine yakınlığı ile tanınan ve halen Pazartürk içinde bir mekanı işleten firmanın bu konuda avantajlı olduğu öne sürülüyor.

Yeni kapalı pazar yerinin esnaf tahtalarının ve tezgah alanlarının şimdiden belirli siyasi ve ticari gruplara ayrıldığı iddiası ise geçmiş yıllarda Başakpazar'da çıkan dedikoduların benzer ihtimallerini gözler önüne seriyor. Pazar tahtalarından kazanç sağlaması amaçlanan seçilmiş kişilere gösterildiği iddia edilen bu ayrıcalığın Bahçeşehir kapalı

 
Yorumlar
Yorum Yap
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Son Yorum Üstte
 
 
MUHAMMET BORLU
  17 Ekim 2015 Cumartesi 21:36
yorumum yok
pazar yeri alabilmek icin belediyede dayınmı olması gerekiyor hicbir acıklama yok kaca satıyorsunus kimler alabilir
Beğendim (0)   Beğenmedim (0)
 

 
PAZARCI
  17 Ekim 2015 Cumartesi 21:36
yorumum yok
pazar yeri alabilmek icin belediyede dayınmı olması gerekiyor hicbir acıklama yok kaca satıyorsunus kimler alabilir
Beğendim (0)   Beğenmedim (0)
 

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ESENYURT YOLLAR...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
TÜRKİYE’NİN İNT...
ESENYURT DEZENF...
İSTANBUL TRAFİĞ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
BAŞAKŞEHİR'E CO...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional