.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
İBB ve Başakşehir belediye meclis üyesi, CHP grup başkanvekili Abdul Hadi Akmugan, Abdul Hadi Akmugan, CHP başakşehir ilçe başkanlığı,2018 yerel seçim, başakşehir belediye başkan aday adayı,

SON BAŞKAN AKMUGAN

CHP Başakşehir’de beklenen açıklama geldi.
İBB ve Başakşehir belediye meclis üyesi, CHP grup başkanvekili Abdul Hadi Akmugan, 2019 yerel seçimleri yolunda belediye başkanlığı aday adaylığını ilan etti.Boğazköy parti binasında gerçekleşen toplantıya çok sayıda partili ilgi gösterdi. Salonun bir başka yıldızı, diğer aday adayı Mehmet Katman, rakibine başarılar dileyerek birlik beraberlik mesajı verdi. Akmugan yeterli hazırlığı yapılmamış ve el yazısıyla alınan notlarla donatılmış konuşmasında, beklenen performansı sergileyemese de, salondaki moral motivasyon dengesi umutları canlı tutmaya yetti. İktidarı alırsak Gölet’teki yapıyı dozerlerle yıkacağız ifadesiyle şaşkınlık yaratan tecrübeli siyasetçi, zaman zaman sunum ciddiyetini kaybedip, profesyonelliğini gölgeledi.
 
BENİ TANIYORSUNUZ
Değerli partili arkadaşlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Beni az çok tanıyorsunuz. Yine de kendimden bahsetmek istiyorum. Adım Abdul Hadi Akmugan. Kimlik ismim bu. Resmi evraklarda böyle geçiyor. 1965 Iğdır doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Iğdır’da yaptım. Daha sonra Eskişehir İktisadi ve İlimler Bilimler Fakültesi’ni kazandım. Hocamın deyimiyle hayvani azimle çalışarak okulumu derece ile bitirdim. Muhasebeci olarak iş hayatına atıldım. Süreç içinde serbest muhasebeci, sınavla mali müşavir, ardından yine sınavla yeminli mali müşavir oldum.
Bir üniversitede muhasebe ve denetim vergi alanında öğretim görevlisi olarak maliyet muhasebesi dersleri verdim. Muhasebe ve denetim alanında tezli yüksek lisans yaptım. Aynı üniversitede doktora eğitimime başladım. 2009 yılında belediye meclis üyesi oldum. 2014 senesinde partimizin yöneticileri beni meclis üyesi listesinin ilk sırasına yazdılar. Onların güvenini boşa çıkarmamak adına, gerek Başakşehir’de, gerek İBB denetim komisyonunda ortaya koyduğum dosya ve içeriklerle, ulusal basında ve televizyon kanallarında kamuoyunu aydınlattım.

  

AİLECE BURADAYIZ
Eşim İngilizce öğretmeni. Oğlum Deha avukatlık stajı yapıyor.
Kızım hukuk fakültesi birinci sınıfta. Mali müşavirlik ofisindeki çalışan arkadaşlarım yanımda. Destek için buradalar.
Ailem siyaset yeter, doktora eğitimine yoğunlaş yönünde fikir beyan etti. Klasik olacak ama, siz partili arkadaşlarımdan, meclis grubumuzdan, il yönetiminden gelen taleplerin etkisiyle, aday adaylığı projesine karar verdim.
 
ZORU SEVERİM
Bana ateşten gömlek giyiyorsun diyenler oldu. Akp’nin kalesinde başarı arıyorsun, Bilal Erdoğan’ın, Emine Erdoğan’ın yatırımları olduğu bölgede size belediyeyi vermezler diyenler oldu.
Hepinizin bildiği gibi güzel olan zoru başarmaktır. Bir yerde ötekileştirme varsa, orada etki tepki fazla olur. Burada Akp’nin ağır baskısı olsa da, CHP grubunun bir o kadar direngen duruşu vardır. Kaba kuvvet dahil İstanbul’da Akp’ye karşı en yoğun mücadele veren ilçe bizim grubumuzdur. Yerel seçimlerde yalnız değiliz. Millet ittifakımız var. CHP’ye teveccüh gösteren kitleler var.
HDP tabanından, İyi Parti ve Saadet Partisi’nden, hatta Akp muhaliflerinden partimize olan yakınlaşma artıyor.
Bizden işaret bekliyorlar. Bu seçim daha farklı geçecek.

 

İKTİDARA GELİNCE
Başakşehir’de iktidara gelince ilk iş olarak belediyenin kapılarını kaldırıp bir tarafa koyacağız. Randevuymuş, halk günüymüş böyle şeyler olmayacak. Vatandaş belediye yönetimi ile görüşmek için zorluklarla karşılaşmayacak. Kimse partisi, dili, dini yüzünden ayrımcılığa uğramayacak. Öteki sayılmayacak. Adam kayırmacılık son bulacak. Liyakat esasını kriter alacağız.
 
PİS İŞLERE KARIŞMAK YOK
Meclis üyeleri çalıştıkları belediyeden ihale alamazlar. Geçmişte denetim komisyonu çalışmalarımızda, bir çok Akp’li meclis üyesinin doğrudan ya da dolaylı olarak ihaleyle ilişkilendiklerini gördük. Bizim dönemimizde belediye başkanı ve meclis üyeleri hiçbir şekilde bu tür pis işlere karışmayacak.
 
GEÇİT VERMEYİZ
Başakşehir’de FETÖ’ye bağlı insanlara ona yakın ihale verdiler. Konu yargıya taşındı. Ülkemizde ne yazık ki hukuk gerektiği şekilde ilerlemiyor. CHP iktidarında FETÖ ve benzer örgütlere kaynak aktarılmayacak. Gölet, ruhumuza saplanan bir hançer gibi.
Habitat ödüllü kentin en önemli değeri ranta peşkeş çekildi. Belediyeyi kazandığımızda ertesi gün orayı dozerlerle gidip sökeceğiz.

  

HER YER SORUN YUMAĞI
İmar rezalet durumda. Ada bazındaki imarlarla evlere şenlik işlere imza attılar. Ölülere verilen evrak niteliğinde tapu dağıttılar. Şahintepe, Güvercintepe gibi mahallelerde 1000’lik planlar ilçe belediyesi tarafından yapıldı. 5000’lik planlar için İBB onayı gerekiyor. Şimdi Kanal İstanbul güzergahının sağını solunu nasıl pazarlarız diye düşünmeye başladılar. TOKİ ile protokol yaptılar. Bölgedeki gecekonduları devre dışı bırakmanın hesapları gündeme geldi. Elbette buna izin vermeyeceğiz. Ortada bir rant varsa, bu fayda oranın insanlarına ait olacak.
 
CHP ELİ DEĞECEK
Başakşehir’de yolsuzluk ve yoksulluk had safhada.
Belediye envanterinde 300’ün üzerinde araç var.
Çoğu Akp’nin ilçe yönetiminin, gençlik kollarının, kadın kollarının kullanımına tahsis edilmiş.
Durumu defalarca dile getirdik ve hesap sorduk.
Cevap veremediler.
Kent konseyinin adı var, kendisi yok. Geçmiş dönemde başkanlığını Mevlüt Uysal yapıyordu ki, bu doğru değildi. Kent konseyi bağımsız yapıya kavuşturulmalı. İlçedeki tüm sivil yapılar, muhtarlar, stk’lar, cemevi dernekleri, toplumsal platformlar bünye içinde yer almalı. CHP iktidarında bunları sağlayacağız. Son olarak hesap verilebilirlik konusuna değinmek istiyorum. Ben birkaç yıl denetim komisyonunda bulundum. Yazdığımız denetim şerhlerini almadılar. Götürüp kaymakam beye elden verdim. Kaymakam belediyeye gönderdi. Komisyon 31 Mart’ta fesih olduğu için böyle bir komisyon yok diye cevap geldi. Bunun üzerine dosyayı İçişleri Bakanlığı’na gönderdim. Oradan tekrar kaymakamlığa geldi.
Dilekçemiz 10 bin kilometre yol yaptı. Yolsuzlukların, suiistimallerin yazıldığı şerhi bir türlü işleme koydurmadılar. Çünkü açıklarının ortaya çıkmasından korkuyorlar. CHP yönetimi şeffaf olacak.
 
ÖN SEÇİM İSTİYORUZ
Eğer olabilirse, belediye başkan aday adayları için ön seçim yapılmalı. Bunun doğru olabileceğini düşünüyorum. Benim ve diğer arkadaşlarım adına memnuniyet verici bir karar olur.
 
MÜCADELE ZAMANI
78 kuşağı abilerimizi hatırlarım. Tek bir sigaranın beş kişiyle paylaşıldığı zamanları. Gençlerimiz ne tür sorunlarla karşı karşıya kalmış olurlarsa olsunlar, şikayet etmemeli. 1923 yılında Mustafa Kemal ve arkadaşlarının yaşadıkları imkansızlıklardan ders çıkarmayı bilmeli. Onlardan çok daha iyi durumdalar.  
Bahane üretme anlayışına katılmıyorum. Buna hakkımız yok. Direngen olmayı öğrenmemiz lazım. Zaman mücadele zamanı.
Yel değirmeni misali üzerimize iftira atabilirler. Sinirlerimiz çelik gibi olacak. Kulağımızı tıkayıp yolumuza devam edeceğiz.
CHP bir çınardır. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da varlığını koruyacaktır. Hepinize saygılar sunuyorum.
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Necla Ayaz
Potansiyelini Keşfet
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Benim Başakşehir’im
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
YENİ PAZARTÜRK ...
Bahçeşehir ​ŞEL...
YEŞİLTEPE ''Yeş...
Süper sağlık mü...
GELİN DAMAT YAS...
YILDIZLAR KOLEJ...
​BAHÇEŞEHİR'e Ş...
DEPREMİN AYAK İ...
Tümü
SON HABERLER
BEYLİKDÜZÜ DEPR...
​KANAL İSTANBUL...
ORTAK AKIL KADİ...
ESENYURT CAMİSİ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional