.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
zeytinburnu rezerv konut,Zeytinburnu Millet Bahçesi,

ZEYTİNBURNU REZERV KONUT ALANI

Zeytinburnu Millet Bahçesi, ilçe halkına yönelik hassas yenilikler barındırıyor. Beştelsiz mahallesinde yapımına başlanacak 55 bin metrekarelik proje kapsamında ek konut imalatına alan açılıyor. Yetkililer 26 bin metrekarelik rezerv konut üretimini müjde olarak nitelendirirken, çevre mühendisleri ve şehir plancıları yeni yapılaşmaya sıcak bakmıyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm planlamasına dahil etmek istediği 26 bin metrekarelik konut üretiminin lüks sınıf dairelerden oluşması, Zeytinburnu halkından ziyade yabancı müşteri portföyüne göz kırpan bir ticari bakış açısını ifade ediyor.
 
ASKERİ LOJMAN YERİNE
Beştelsiz mahallesinde yer alan askeri lojmanlar millet bahçesine dönüştürülüyor. Arka tarafta kalan 26 bin metrekarelik alana ise üst segment daire bloklarından oluşan lüks konut projesi konumlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Zeytinburnu Belediyesi arasında işleyen prosedür süreci, rezerv konut şeklinde tanımlanırken, ilçenin kentsel dönüşüm uygulamasına vereceği katkıdan ziyade, arka plandaki amaçlar merak ediliyor.
 
AL GÜLÜM YAP GÜLÜM
Konuya ilişkin Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle; ‘’Zeytinburnu ilçesinin ortasına denk gelen bir noktada, belediyemiz ve TOKİ işbirliği ile Zeytinburnu Millet Bahçesi projemizi başlatıyoruz. Proje, son derece stratejik bir konumda. Burada daha önce askeri lojmanlar yer alıyordu. Onların yerine yapılan Başakşehir’de askeri lojmanların arsa bedeli için öngörülen bir konut alanı bulunuyordu. TOKİ ve Emlak Konut GYO üzerinden projenin finansmanını sağlamak amacıyla konut ihalesine çıkılmıştı. 31 Mart seçimlerinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile toplantı gerçekleştirildi. Metrekaresi korunmak şartıyla, yani Millet Bahçesi kriterlerine bağlı kalınarak, mevcut imar tanımındaki konut alanı aynı kalmak koşuluyla, mevcut konut alanı, rezerv konut alanı şeklinde statü değişikliğine uğradı. Zeytinburnu’nda başlaması gereken büyük kentsel dönüşüm süreci açısından çok önemli bir durumu sağlamış olduk. Askeri lojmanları yıkacağız. Toplam alanın ¼’ü kadar rezerv konut alanı imal edeceğiz.
Kentsel dönüşüm başlatılacak mahallelerin konutları önce rezerv konut alanı bölgesine taşınacak. Evler yenilendikten sonra, adreslerine geri dönecekler.’’
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional