.
 

Köşe Yazarları
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
ibb seçimleri,istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri,ysk,yüksek seçim kurulu,herşey çok güzel olacak,ekrem imamoğlu,

YÜREK YORDAMI

Hakan Zat Köşe Yazısı

İBB seçimleri tarihe geçti.
Daha önce CHP’nin adayı olarak yarışan Ekrem İmamoğlu, YSK’nın hukuku titreten kararlarına duyulan tepkiyle beraber, siyasi rengi farklı olsa da, gönül gözü aynı bakan geniş kitlelerin adayı konumuna evrildi.
Altı ay kadar önce Avrupa ve dünya basını nezdinde, tanılırlılık noktasında limitli marka değerine sahip olan genç adam, yaşanan süreçlerin artçı etkisiyle, adını uluslararası arenaya, tavrını demokrasi dünyasına adım adım kabul ettirdi.
Türkiye’deki mevcut tablodan dolayı siyasetten ve adaletten umudu kesen toplumsal katmanlar, yeniden baharı özler, müjdeleri bekler hale geldi.
Beyefendi, kültürlü, entelektüel, kibar, sevgi dolu, anlayışlı insanların yürek yordamıyla neler başarabileceğinin ifadesi, ‘’Her şey çok güzel olacak’’ sloganıyla evrenselleşti.
 
MODA İMAMOĞLU
Ekrem İmamoğlu modası, İstanbul’un en kronik gelenekçi semtlerinde bile olumlu duygu rüzgarları estirdi. Pazarda, sahada, sokakta, evde, durakta, parkta insanlara insanca dokunan mert Karadeniz delikanlısı, kalplerden dökülen samimi enerjiyi, abi, baba, kardeş şefkatiyle yüceltti. Ön yargılarla pekişmiş eleştirileri ustaca pasifize etti, fanatizmden güç alan, itham, iftira ve organize karalamaları sabırla terse çevirdi.
İBB seçimlerinin tekrarlanma sebebine yönelik ‘’Çünkü çaldılar’’ gibi ucuz ve niteliksiz bir söylem tarzına sarılan Akp güruhunu milletin vicdanına, Allah’ın adaletine teslim etti. Tahrik etmek istendikçe sakinliği, konsantrasyon bozmak istendikçe iyi niyeti ve  motivasyonu sahiplendi.
Barışı, kardeşliği, güzel günleri resmetti. Halk yararına, insan odaklı, şeffaf, doğru, dürüst yönetim anlayışının duygusunu inşa etti.
İmamoğlu modası yüreklere, İmamoğlu davası bilinçlere pek güzel sindi.
 
BAŞAKŞEHİR BAŞARABİLİR
31 Mart’ta, İBB seçimlerinin Başakşehir ayağında, %44’lük bir oy desteği sağlayan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da performansını mutlaka artıracaktır. İlçenin 10 mahallesinde de, sağ seçmen tabanından sempati almayı başaran CHP adayı, parti kurumsallığının fazlaca öne çıkmayacağı, daha uzlaşıcı, daha duyarlı, daha kapsayıcı bir iletişim ortamında, Başakşehir’de %50 bandını mutlaka aşacaktır. Dalga dalga büyüyecek dayanışma, net ve haklı bir zaferin emeğine kazınacaktır.
2017 Nisan ayında gerçekleşen şüpheli, şaibeli referandum oylamasında legal sayılan 2.5 milyon mühürsüz oy pusulası, zarf ve tutanağa rağmen %53, %47 gibi güzel bir skora imza koyan Başakşehir seçmeni, 23 Haziran’da, Ekrem İmamoğlu’nu bağrına sıkıca basacaktır.
Kul hakkı yemenin, hukuku siyasileştirmenin, olmadık gerekçe ve iddialarla seçim yeniletmenin manevi hesabı 23 Haziran’da faturaya yansıyacaktır.
Ekrem İmamoğlu kazanacak, Akp’nin İstanbul saltanatı, bir daha geri gelmemek suretiyle mahzene yollanacaktır.
Yürek yordamı, akıl oyunlarını boşa çıkaracaktır.       
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BAŞAKŞEHİR İKİT...
BAŞAKŞEHİR VİRÜ...
GERÇEK MUTLULUK...
NEDEN ZOR KİLO ...
UZAKTAN EĞİTİM
SÖZ SIRASI BİZD...
BAŞAKŞEHİRSPOR ...
BAHÇEŞEHİR DEDİ...
ATATÜRK' ÜN İSL...
Tümü
SON HABERLER
BAŞAKŞEHİR VİRÜ...
UZAKTAN EĞİTİM
BAŞAKŞEHİR İKİT...
NEDEN ZOR KİLO ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional