Yazdır  
GELİYOR DÜĞÜN HALAYI
Düğün sezonu hareketlendi.
Gelin ve damat adaylarının bu unutulmaz gününü daha da farklı kılmak için harika önerilerim var. Hayatlarının en önemli kararına ilk adımı atacak çiftlerin en özel gecesinde, kendilerini ayrıcalıklı ve mutlu hissetmelerini sağlayacak şirin fikirler sunacağım.
GELİN GÜZELİ
Bütün gelinler farklı ve muhteşem görünmek isterler. Doğru ifadelerle ve yerinde tercihlerle şekillenecek süreç içinde, gelinlik seçimi ne kadar önemli ise, gelinlik aksesuarları da bir o kadar önem taşır. Bütünlüğü oluşturacak parçaların, makyaj ve saç stiliyle uyumu, bambaşka bir sonuca davetiye çıkarır.
Saçlarda kullanılacak aksesuarların dışında, el ve boyun bölgelerinde yer verilecek farklı dokunuşlar, eşsiz güzelliğe derinlik kazandırır.


    
DUVAK VE SAÇ AKSESUARLARI
Duvak, gelinliğin ayrılmaz bir parçası gibi dursa da, bazen tercih edilmez.
Duvaksız bir gelinlikten yana karar kılan gelin, başka seçenekleri değerlendirmek isteyebilir.
Klasik gelinliklerde tül ve uzun duvaklar öne çıkar.
Vintage ve bohem gelinliklerde ise, dantelli ve şapkalı duvaklar bütünlüğü tamamlar.
Duvak kullanılmayan durumlarda seçilecek saç aksesuarları, kilit görevi taşır.
Çiçekten taçlar, uzun saçların arasına serpiştirilecek çiçek tomurcukları, birbirinden muhteşem taşlı taçlar, masumiyetin simgesi inci döşenmiş dantel taçlar göz alıcı duracaktır.

  
AYAKKABI
Gelinlikler sadeleştikçe aksesuarların önemi de hızla artmaya başladı. Metalik trendin geniş kesimler tarafından kullanılır hale gelmesi ve saçtan, makyaja, giyimden aksesuara kadar modanın her alanında yer edinmesi, gelinlikler için farklı tarz arayışlarına neden oldu.
Metalik ve parıltılı ayakkabılar, gelinliğin en etkin tamamlayıcı unsuru rolünü üstlendi.
Dantelli ve taşlı tasarımları ayakkabılar favoriler arasına girdi.
 
KEMER
Taşlı kemerler, ince beli daha da belirginleştirmek ve ışığı doğru orantılayabilmek adına yerinde bir karar. Çeşitli renk ve inceliğe sahip kemerlerin, gelinliğin ihtişamına güç kattığı tartışılmaz bir gerçek. Yapılacak tek şey, genel konsepte katkı verecek ürünü belirlemek.

    


ELDİVEN
Dantel ve taş işleme ile hazırlanan eldivenler straplez gelinlikler için ideal bir tamamlayıcı.  Romantik ambiyans seven gelinler için, vazgeçilmez bir görünüm.
Şık, alımlı, klas.
 
DAMATLAR ÇOK BAKIMLI
Gelin, düğünlerin güzellik ve masumiyet sembolü olarak kabul edilir. Damatlar ise, o büyülü atmosfere pozitif enerjiler katacak ve şıklığı ile beğeniyi ortaklaştıracak ana kimliktir.
Stillerin ahengi, renklerin iklimi, rahatlık ve estetiğin çizgileri anılara iz koyacak en önemli kriterlerdir.   
 
PAPYON VE KRAVAT
Artık, klasik takım elbise ve smokin papyonlarının yerini özel tasarımlar aldı.
Bunlara en iyi örnek, ülkemizden çıkan ve prestijli marka imajıyla takdir toplayan ‘Genius Bowtie’.
14 farklı koleksiyona sahip olan ve isimlerini dünyanın önemli simalarından alan papyonlar, el yapımı, kuş tüyü ve süet. Damatlara ekstra karizma ve sükse ekleyecek papyonlar, özgüvenin, güçlü temsiliyetin ve özgür cümlelerin gizli şifresi.

  

KOL DÜĞMELERİ
Günümüzün modası, üzerlerinde damat ve gelinin isimlerinin baş harflerinin yazılı olduğu kol düğmeleri. Gümüş ve altın kol düğmeleri de, belirli bir kitle tarafından sevilip, sahipleniliyor.
Takılacak saate göre kol düğmesi seçmek, damat takımının, mendilinin, hatta ayakkabısının rengine göre tercih belirlemek, sınırları açık tutmak isteyenler için şık opsiyonlar yaratıyor.
 
YAKA ÇİÇEĞİ
Son dönemlerde sadece damadın değil yakın arkadaşlarının da yakalarına taktığı taze çiçekler kabul görmeye, beğeni almaya başladı.
Gelinlerin ellerinde taşıdığı çiçekler, damatların yakalarında aksesuar oluveriyor.
Gelinin ve dekorasyonda yer alan çiçeklerin ruhuna uygun olarak seçilen yaka çiçekleri, mendillere iliştirilebildiği gibi, mendil ceplerinde de yer bulabiliyor.
Efsane bir düğün gecesinin sihri, gelinin hoşluğunda, damadın duruşunda anlam buluyor.
 Editör:BURÇAK ILIMAN