Yazdır  
BAHÇEŞEHİR’İN ŞAMPİYON KIZI
Bahçeşehir’li taekwondocu Hande Akyol, 46 kilo bayanlarda Türkiye şampiyonu oldu.


15-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Konya’da gerçekleşen ve 71 il, 639 kulüpten toplam 2020 sporcunun katılımı ile renklenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda parlak sonuçlara imza atan genç yetenek, çıktığı 6 maçın üçünü nakavt, diğerlerini de açık sayı farkı ile kazanarak zirveye oturdu.
 
YENİ HEDEFLER SIRADA
Haftada 6 gün antrenman düzeniyle 8 aydan beri bu önemli organizasyona hazırlanan ve şampiyonluk hayaline ulaşan Hande Akyol’u şimdi yeni hedefler bekliyor. Hande, 7-12 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenecek WT Presidents Cups ve 13-16 Şubat 2019 arasında yapılacak Turkish Open Uluslararası Turnuvası’nda Türkiye milli takımı adına tatamiye çıkacak. Ardından, 2019 yılının Eylül ayında İspanya’da gerçekleşecek Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonası yolculuğu var. Şampiyona kadrosuna dahil olmak için 2500’ün üzerinde sporcunun katılımı ile Antalya’da yapılacak olan turnuvalarda sahaya çıkacak Akyol, elde edeceği puanlarla kota almaya çalışacak.

DURMAK YOK

 Sportif başarıların yanı sıra, eğitim   hayatında da önemli hedeflere   odaklanan genç sporcu, her   kulvarda aralıksız çalışıyor.
 Milli takım bünyesinde, daha iyi   derecelere ve daha çok birinciliğe   erişmek adına hazırlıklarını devam   ettiren Hande, uluslararası arenada   Türkiye bayrağını dalgalandırmaya   kararlı görünüyor.
 Milli takım antrenörlerinden Fevzi   Yavuz yönetiminde idmanlarına hız   veren şampiyon, ailesinin,   hocalarının ve sevenlerinin desteğiyle büyük zaferlere koşuyor.