Yazdır  
MÜDÜRÜN KÖPEKLERİ ÖĞRENCİYE SALDIRDI
KANGAL CEHENNEMİ
Olay geçtiğimiz günlerde Başakşehir İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu'nda yaşandı.
Okul müdürü Nihat Yeşilyurt tarafından beslendiği ve okulun bisiklet park alanında bakıldığı iddia edilen iki kangal köpeği 5.sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ç.H Yardımcı'ya saldırdı.
Öğrenci, veli ve öğretmenlerin yardımıyla köpeklerin elinden kurtarıldı.
Ailesine haber verildi.
Köpek saldırısı gizlendi, çitten düştü hafif yaralandı bilgisi iletildi.
VELİ ŞİKAYETÇİ
Yaşanan olayın farklı şekilde tarafına yansıtılması, gerçeğin saklanması ve köpekler tarafından saldırıya uğrayan öğrencinin sanıldığından daha derin yara izleri taşıması anne Hatem Yardımcı'yı harekete geçirdi.
Okul yönetimiyle görüşen Yardımcı, okul müdürüne sert tepki gösterdi. Köpeklerin derhal okuldan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.
Elindeki sağlık raporlarıyla beraber önce Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube'ye, ardından Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek şikayet dilekçelerini verdi.
SORUŞTURMA AÇILIYOR
Olayın büyümesi ve basına sızması nedeniyle müdürün kangal köpekleri Esenyurt ilçesinde bulunan bir işyerinin bahçesine götürüldü.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü dosyanın detaylı incelenmesi için müfettiş görevlendirdi.
VAH MÜDÜR
Tam gün esasıyla eğitim verilen Başakşehir İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu'nda 65 öğretmen, 1362 öğrenci bulunuyor.
Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Okul Müdürü Nihat Yeşilyurt'a yönelik bir dizi şikayet dilekçesi birikmiş halde.
Yaptığımız arşiv çalışması sonucunda Nihat Yeşilyurt'un geçmişte de bazı konuların merkezinde yer aldığı ve isminin manşete taşındığını
öğreniyoruz.
2019 yılında, o dönem görev yaptığı Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu'nda öğretmen ve öğrenci arasında geçtiği iddia edilen cinsel taciz olayında mağdur öğrenciyi ve ailesini suçladığını, bu nedenle bölgedeki yerel gazetecilerin hedefi haline geldiğini görüyoruz.
Yetkili makamların, yetkilerini doğru yönde kullanarak, okul müdürü hakkında gerekli idari işlemleri yürütmesini bekliyoruz.