.
 

Sağlık
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
zerparola,esteticium, göğüs estetiği,meme estetiği,esteticium bahçeşehir, OpDr Mehmet Ersin Gönüllü,esteticium estetik merkezi, bahçeşehir haberleri,

Meme Estetiği ESTETICIUM Estetik Merkezi

Dik, dolgun, diri ve sağlıklı göğüsler her kadının ideali. Yaş, kilo, yıpranmışlık, deformasyon ve metabolizmaya bağlı problemler zaman içinde hassas oranlara etki yapıyor. Meme yapısında, dokusunda, etrafında gelişen olumsuz durumlar kadınların hem psikolojik eşiğini, hem de pozitif enerjilerini sıkıntıya sokuyor.
Yaşam akışında karşımıza çıkabilecek meme şikayetlerinin ana sebeplerini, meme estetiğine dair temel bilgileri ve meme operasyonlarına ilişkin bilimsel yöntemleri Esteticium Op.Dr. Mehmet Ersin Gönüllü 'den dinledik.
 
Meme estetiği için başvuran hastalar sıklıkla nelerden şikayet ediyor?
Daha genç yaşlarda meme büyütme prosedürleri ön planda iken, özellikle çoklu gebelikler sonrasında orta ve ileri yaş kategorisindeki hastalar için dikleştirme ve küçültme talepleri geliyor.
Genelde bu tablo geçerli olsa da, ergenlik sonrası hemen her yaşta, hastalar estetik meme cerrahisi ile tanışabiliyor. Farklı şikayetlerle tarafımıza ulaşan hastalara, konularıyla ilgili kapsamlar çerçevesinde çeşitli estetik çözümleri uyguluyoruz.
 
Hangi tip hastalar estetik meme cerrahisine daha uygundur?
Meme gelişimini tamamlamış, ameliyat olmasına herhangi bir engeli bulunmayan, kontrolsüz şeker hastalığı, kontrolsüz yüksek tansiyon, tümör gibi riskler taşımayan, memesinde aşırı büyüklük, küçüklük, sarkıklık, deformasyon veya asimetri bulunan hemen tüm hastalar estetik meme cerrahisi için değerlendirilebilir.  
 
Ameliyatlar sadece estetik amaçla mı yapılıyor?
Mevcut prosedürler her ne kadar estetik amaçlı yapılıyor gibi görünse de, insanların hayat kalitesinin artışına da büyük fayda sağlar. Yapılan bütün ameliyatlarda dış görünüşün düzeltilmesinin yanı sıra; büyüklük şikayeti olan hastalarda boyun ve sırt ağrılarının giderilmesi, sütyen askı izlerinin ortadan kaldırılması, cildin temas yerlerindeki tahrişler ve çeşitli mantar hastalıklarının yok edilmesi gibi çözümlemeler getirilir.

Küçüklük ve/veya sarkıklık şikayetleri olan hastalarda ise kıyafet ve bikini seçimi ile ilgili sorunların ortadan kaldırılması öncelenir. Kişinin kendine olan güveninin artmasıyla beraber bazı psikolojik ve psikososyal problemlerin halledilmesi ve insanların daha mutlu bir hayat sürdürmelerine destek verilmesi hedeflenir.
Kısacası asıl amaç yaşam kalitesinin arttırılması yönündedir.
 
Ameliyata hazırlık ve ameliyat sürecinden biraz bahsedebilir misiniz?
Her zaman ne ameliyatı yapıyorsak yapalım amacımız istenmeyen durum olasılıklarını hesaplayarak olumsuz ihtimalleri minimalize etmektir. Doğru sonuca ulaşmak için detaylı inceleme yapmak gerekir İlk görüşmede, hastalarla görüşüp, tanışıp detaylı hastalık ve ameliyat geçmişi ile tüm medikal durumlarını irdeleriz. Ek hastalık geçirilmiş gebelikler, emzirme süreci, meme kanseri hikayesi, kullanılan ilaçlar, alerjik durumlar, sigara gibi unsurları analiz ederiz. Ardından muayene ve ayrıntılı ölçümler gelir.

Hastanın da isteklerini göz önünde bulundurarak, en çok faydası olacak prosedürün ne olduğuna birlikte karar veririz. Yapılacak müdahale ile ilgili bilgilendirmeden sonra ameliyat tetkikleri ve gerekli konsültasyonlar yapılır. Ameliyat günü kararlaştırılır. Ameliyat gününden en az bir hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar, vitamin takviyeleri, bitkisel ürünler ve sigaranın bırakılması tavsiye kapsamındadır.

Operasyonların tamamı genel anestezi altında yapılır,
1-3 saat arası zaman alır. Hastalarımız genelde bir gece hastanede kalır.
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
​ CORONA BÜYÜK...
SAĞLIK, GÜZELLİ...
VAMPIRE FACELIF...
ORGAN NAKLİ
SOSYAL MEDYANIN...
ONORGANİC SAĞLI...
OBEZİTEYE ESİR ...
OBEZİTE İLE YAŞ...
TÜMÖRÜN ROTASI ...
Tümü
SON HABERLER
​ CORONA BÜYÜK...
OBEZİTEYE ESİR ...
OBEZİTE İLE YAŞ...
ORGAN NAKLİ
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional