.
 

Vip Röportaj
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
zerparola, on orgnic,, organik market, bahçeşehir haberleri,zümre akaryakıt,ayça tülüce,

EN ORGANIK ON ORGANİC

Ayça TÜLÜCE
On Organic Genel Koordinatorü

Organik felsefesi 1970 li yılların hemen başlarında ABDi öncülüğünde dünyaya sunulan önemli bir yaşam tercihi. Tohum aşamasından üretim tekniğine, gelişim sürecinden toplama işlemine kadar hiçbir etabında katkı maddesi kullanılmayan, ilaç desteği almayan, yan maddeye ihtiyaç duymayan özellikli, seçkin ürünler ailesi olarak ifade buluyor.

pregnancy weight calculator

pregnancy calculator
Her doğal ürün organik kabul edilemeyeceği gibi, natürel olarak tanımlanan gıda kategorileri de doğrudan organik sınıfına girmiyor. Çok net standartları, bilimsel  veri tabanları, disiplin uygulamaları ve sıkı denetim mekanizmaları var
 
Organik konseptini çok daha yakından tanımak, ürün gamları, muhteviyatları ve içerik donanımları ile ilgili en doğru bilgileri edinmek adına Bahçeşehir OnOrganic mağazasını ziyaret ettik.
Genel Koordinator Ayça Tülüce'den organik ürünlerin özgün reçetelerini, fayda demetini ve yaşama kalite katan üstün özelliklerini dinledik.  

HER YÖNÜYLE GÜVENİLİR
Organik üründen ne anlaşılması gerektiğini çok iyi analiz ederek konuya başlamak gerekir. Mağazamızdaki tüm ürünler, organik sertifikaları, tarım logoları, sertifikasyon onayları ile reyonlara girer. İmalat kulvarından, paketlemeye, nem oranından, saklama koşullarına kadar her detay standarda tabidir. Mağazamızın genel temizliği yapılırken dahi organik malzeme serileri kullanılır. Sıradan piyasa ürünlerinden kaynaklanabilecek havada uçuşan kimyasallara, ürünlere yapışma ihtimali olan biyolojik tortulara meydan verilmez. Kriterlerimiz açıktır, şüphe barındırmaz. Raflarda sergilediğimiz ürün çeşitleri tüm denetimlerden geçmiş, satışını yaptığımız malzeme çeşitleri kalitesini ispatlamış markaların imalatlarıdır. 

KÖY ÜRÜNÜ SAĞLIKLIDIR TEZİ TARTIŞILIR
Çok yaygın bir kanaate açıklık getirmemiz lazım. Müşterilerimizle yaptığımız iletişimlerde ''Çatalca köylerinden doğal süt getirtiyorum.'' gibi geri dönüşler alıyoruz. Doğal diye lanse edilen süt nasıl üretiliyor, insanlar bunu tam olarak bilmiyor. Doğal süt imajıyla pazarlanan ürünün organik olarak kabul edilebilmesi için süt veren ineğin hangi yemle beslendiğinin, çiftlik yanındaki sanayiden ya da iş yerlerinden yönelen atık etkisine maruz kalıp kalmadığının, kimyasal sızmış sudan içip içmediğinin takip edilmesi gerekiyor. Köy ürünü yüzde yüz sağlıklıdır demek yanlış olur. Evde kendi tarhananızı yaparken kullanacağınız domatesi, biberi konvansiyonel olarak temin ettiğiniz anda nasıl organik tarhana özelliği kayboluyorsa, köy sütü örneğinde de durum böyledir. 

GÜNÜN ENERJİ KAYNAĞI SAĞLAM BİR KAHVALTI
Tükettiğimiz besinler bizim gerçeğimizdir. OnOrganic mağazamızda süt ürünlerimiz Gökçeada'dan gelir. Bilindiği üzere Gökçeada, tamamen organik tarıma elverişli nadir yaşam alanlarından birisidir. Dünyada suyu içilebilen nadir adalar arasında önemli bir yerdedir. Anne sütüne en yakın süt olarak nitelendirilen keçi sütü saf haliyle çocuklarımızın gelişimine büyük destek verir. Yoncadan markasına hayat veren hayvanlar Gümüşhane'de yonca yiyerek büyür. Peynirlerimiz İzmir civarındaki mandıralardan temin edilir. Yumurta kahvaltının en önemli besin değerlerindendir. Gerçek organik yumurta tüketenler, normal yumurtalara göre iki, iki buçuk kat daha fazla fayda edinir. Özellikle sporcuların kas zindeliği ve form seviyeleri için organik yumurta tüketimleri gayet önemlidir. Organik arazide, serbest gezen tavukların, gerçek yem yiyerek beslenmeleri ve yumurtlarken zorlanmamaları yumurta kalitesini yükseltir. Tereyağlarımız her hafta düzenli olarak çok taze gelir. Karakovan ve süzme ballarımız sertifikalıdır. Mersin, Sivas, Siirt yörelerinden ediniriz. Arının dolaştığı yerler, coğrafyanın flora yapısı organik bal üretiminde etkin rol oynar. İyi bir bal, değerli ilaç gibidir. Bitkisel çaylarımız, yaprak çaylarımız, kafeinsiz organik kahvelerimiz tartışmasız favoridir.Taş değirmende öğütülmüş tam buğday unundan imal ekmeklerimiz, ekşi mayalı ve çok lezzetlidir. Beyaz ekmeği yerken doymak bilmeyiz. Tam buğday ekmeğinden bir dilim tüketmemiz yeterli gelecektir. Keçiboynuzundan, elma suyuyla tatlandırılmış keklerimiz, kurabiyelerimiz enfestir. 

DİYET ÜRÜNLERİMİZ MUTLAKA DENENMELİ
Çölyak hastalığı olanlar için glutensiz ürün gruplarına sahibiz. Diyet yapanlar ve şeker hastalarına yönelik çok zengin gıda seçeneklerimiz mevcut. Özel limitlerde yaşamak isteyenler için, sürekli formda olmayı sevenler için, hücrelerine tazelik katmayı bilenler için doğru adres olduğumuzu söylemeliyim. Kanser hastalarının bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendirilmesi adına organik beslenme önerilir. 
Bakliyatlarımız Kars, Gaziantep, Malatya ve Konya'dan geliyor. Sebze, meyve grubumuz Fethiye, Anamur, Yalova ve çevre yörelerden intikal ediyor. Bakliyatlarımızın, pirinçlerimizin organik olması bir çok açıdan önem gösterir. Türkiye'ye dışarıdan GDO'lu gıda tohumu girişi yasaklanmış olmasına rağmen, yem girişi serbest bırakılmıştır. İthal edilen mısırların hangisinin yem için, hangisinin yemek için geldiğini ayırt edemeyiz. Pirinç ve bulgur için de aynı riskler söz konusudur. Organik bakliyatlar hem sağlığımızı, hem de geleceğimizi korur.
MUTFAĞINIZDA ORGANİKLERE YER AÇIN
Yirmi farklı çeşit zeytinyağı alternatifi barındırıyoruz. Zeytinler ve zeytinyağları Ayvalık'tan. 
Zeytin ağaçlarının diplerine genellikle tavuk gübreleri konulur. Çabuk boy atsın ve hızlı ürün versin diye. Tavuktan gelen istenmeyen hormon etkilerinden arınmak için bu yöntemlere başvurmayan organik üreticilerle çalışırız. Zeytin ağaçları doğal süreçlerinde gelişim gösterir. Kendi özelliği dahilinde ürün verir. Yunanistan'dan gelen zeytinyağımız var. Milas, Muğla ve yine Gökçeada diğer tedarik noktalarımız. Organik zeytinyağının diğer zeytinyağlarına oranla 21 misli daha yoğun mineral ve vitamin zenginliğine sahip olduğunu vurgulamamız lazım. Sirkelerimiz sadece sos amaçlı değildir. Detoks etkisi çok kuvvetlidir. Özellikle enginar sirkesi detoks uygulaması için en yerinde örnektir. Un olarak çok iddialıyız. Farklı unlarımız var. Alerji sorunu yaşayanlar için kinoadan imal edilmiş un grubu tavsiye edilebilir. Krepler, kekler, kurabiyeler lezzet şölenidir. 

ÖĞRENCİLER İÇİN GIDA SETİ
Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Öğrenci çocuklarımızın çantaları için özel organik gıda setleri hazırladık. Bildiğiniz gibi okul kantinlerinde üzerinde meyve nektarı yazan ürünlerin satışı yasaklandı. OnOrganic mağazamızda küçük cam şişelerde ayranlarımız, meyve suyundan şekersiz çikolatalar, kekler, kurabiye çeşitleri, günlük organik sandviçler hem velileri hem de öğrencileri gülümsetecek şekilde tasarlandı. Günlük on lira gibi kabul edilebilir bir maliyetle beslenme ihtiyaçları organik çözümlerle halledilecek. 

KOZMETİK GRUBUMUZ FARK YARATIYOR
Alüminyum ve kimyasal içermeyen ürünler, astım hastalığı yaşayanların, alerji problemi olanların bile rahatlıkla kullanabileceği klas seçenekler. Organik olan sağlıklıdır kuralı kozmetik ve temizlik reyonları için de geçerli. Bebek grubundan, kişisel bakım setlerine, bulaşık deterjanından, genel temizleyicilere her ürün kimyasal tehlikeden uzakta. Örneğin süt veren annelerin kullandığı meme pompaları klasik bulaşık deterjanıyla temizlenmeye kalkılırsa tortu ve koku bırakır. Bebek süt emerken bu fakı hisseder ve sütten uzak durmaya başlar. Anneler bebeklerinin emmekten neden vazgeçtiğini çevrelerine sorarken, bu ayrıntıya genelde dikkat etmezler. OnOrganic mağazamızdaki pompa ve biberon temizleyicileri sözü edilen tehlikeli risk durumunu ortadan kaldırır. Bebekler hiçbir yabancı kokuya muhatap olmadan süt emmekten keyif alır.
Şampuanlarımız, diş macunlarımız konsantre ürünlerdir. 
Çok daha az kullanımla, çok daha etkili sonuç verir. 


MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN EVE TESLİM SİPARİŞLER
Cumartesi, Pazar günleri dahil haftanın yedi günü hizmetteyiz. Saat 21.00'e kadar olan telefon siparişlerini, müşterilerimizin evlerine kadar ulaştırıyoruz. Günlük süt, organik tavuk gibi ürünlerden bilgi sahibi olmak isteyen tüketicilere yoğun bilgi desteği aktarıyoruz. Kısa mesajlarla kampanya dönemlerimizi, fırsat indirimlerimizi, yeniliklerimizi duyuruyoruz. Tadım günleri organize ediyoruz. Yakın bir zaman sonra bir seferde 250 lira ve üzeri alışverişlerde yüzde on anında indirim uygulamasını pratiğe taşıyacağız.
Değerli Bahçeşehir sakinlerinin talepleri doğrultusunda ürün portföyümüzü ve hizmet yönümüzü en üst kalite noktalarına ulaştıracağız.
Telefon sipariş hattı:0212 412 14 70
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Başakşehir Nasıl Kazanılır?
Fatma Yazgan
Savaş İstemiyoruz
Esat Korkmaz
Varlık Olmak Hiçliği Kovmak
Ebru Öztürk
Epilepsi Farkındalık Gerektirir
Şirvan Yücel
Öz Sevgi
Hakan Zat
Sensin Çürük
POPÜLER HABERLER
Göletin Yakışık...
ŞELALE PARK’TA ...
BU OKULA DİKKAT
KARACAÖREN GENÇ...
​MUCİZE DEĞİL T...
KENT HAKLARIYLA...
BÜYÜK ÜSTAD AKİ...
​PRESTIGE MALL ...
​MERHAMET DEĞİL...
Tümü
SON HABERLER
ŞAHİNTEPE EVİMİ...
ŞAHİNTEPE'DEN V...
HDP HALKTIR
KARACAÖREN GENÇ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2022
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional