.
 

Yeme - İçme
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
köfteci yusuf, türkiye'nin köfte fabrikası,

KÖFTECİ YUSUF TÜRKİYE'NİN KÖFTE FABRİKASI

Çok duyduk, pek merak ettik.
Önce müşteri olduk, lezzet denedik, sonra konuk olduk sorular derledik.
Metrekareye düşen 4 kişilik personel sayısının sırrını öğrendik.
Son sürat, sempatik servisin şifrelerini çözümledik.
   

1200 kişilik salonun tıklım tıklım dolduğuna, yetmezmiş gibi kuyruk olduğuna tanıklık ettik.
Kurumsal prensip gereği röportaj formatında basında çıkmamaya özen gösteren Köfteci Yusuf’un Güzelyurt, Beylikdüzü’nde, Media Markt teknoloji mağazasının üst katında açtığı muhteşem restaurantına gittik.
Yılda Türkiye nüfusuna yakın insan ağırlayan dev organizasyonun etkileyici performansını yerinde gözlemledik.
Genel Müdür Yardımcısı ve Operasyon Müdürü sayın Yener Balkaya ile boylu boyunca söyleştik.
 
Bölgemize hoş geldiniz. Kaçıncı şubeniz?
Merhabalar. Siz de hoş geldiniz, Şeref verdiniz. Güzelyurt, Beylikdüzü, 41.şubemiz. İstanbul’un farklı bölgelerinden proje teklifleri gelmesine rağmen, bu lokasyonda karar kıldık. Media Markt şirketinin olumlu yaklaşımlarının da etkisiyle restaurantımızı kısa sürede hazır hale getirip hizmete açtık. Yaklaşık bir aydır faaliyetteyiz ve güzel talepten dolayı son derece sevinçliyiz.

  
   
Köfteci Yusuf markası nasıl doğdu?
Marka sahibi Yusuf Akkaş, 39 yaşında, çalışkan, başarılı ve vizyoner bir iş adamı.
Çiftçilik yaparak, pazarlarda peynir satarak ticaret hayatına atılıyor. Turizm Otelcilik bölümü mezunu.
1995-96 yıllarında henüz 17 yaşındayken İznik’te başlıyor hikaye. Dört masalı ufacık bir lokantada ilk tohumlar serpiliyor.
İşler pozitif gidince, dükkanın yan tarafını da işletmeye dahil ediyor ve bir adım daha büyüyor.
Müşteri ilgisi yoğunlaşınca köfte üretimi aşaması geliyor. İznik, çinileriyle, Bizans döneminin başkenti olma özelliğiyle otantik ve yoğun ziyaret alan bir yer. İstanbul’dan konuklar gelmeye başlayınca ve Köfteci Yusuf lezzeti damaklarda unutulmaz izler bırakınca, marka gerçek değerini yakalıyor.
1997 yılında Orhangazi’de ikinci şube açılıyor. Gelişme kendiliğinden hız kazanıyor.
   
Sizin yollarınız nasıl kesişti?
Köfteci Yusuf ile yollarımız 2010 yılında kesişti. Dört şube ve bir üretim tesisi ile hizmet veriyor haldeydik.
Bugün, 41 şube ve 7 bin çalışan sayısına ulaştık. Hedefimiz İstanbul’daki şube sayımızı 100’e çıkartmak.
Asya, Avrupa ve Amerika’da yatırımlar yapmak. Az para, vicdanlı, helalinden kazanç, sonsuz müşteri memnuniyeti vazgeçilmezlerimiz.
 
Müşteriler mutlu, huzurlu ve iştahlı görünüyor. Tablonun ressamı hangi renkleri kullanıyor?
İşletmemize konuk olan insanlar bizim aile dostumuz gibidir. Karşılıklı güven duygusu önceliğimizdir.
Burada kavga olmaz, kırgınlık olmaz, hırsızlık olmaz. Aidiyet hissi çok kuvvetlidir.
Misafir, işletmeyi, hizmeti sahiplenir. Damağında keyif bırakan lezzeti, ailesiyle, çevresiyle, sevdikleriyle paylaşır. Referans verir.
Örneğin 17 çeşitten oluşan kahvaltı tabağını 14 liraya servis ederiz. Çay sınırsızdır. Kahvaltı kültüründe bir boşluk olduğunu biliyoruz.
Bu durumu uygun fiyat ve doğru mantıkla yönetmeye çalışıyoruz. Pazar günleri bir şubemizin ortalama kahvaltı satışı 1500 civarındadır.
Karı koca iki çocuğuyla beraber gelip bir tabak kahvaltı almışsa, onların seçimidir. Bazı mekanlarda olduğu gibi kişi başı fiyat dayatmasına gitmeyiz. Rahat etsinler isteriz. Güler yüzle karşılar, teşekkürlerle yolcu ederiz.

      

Hızlı servis akışı ve ahenk dikkatimizi çekti. Sinerjiyi nasıl sağlıyorsunuz?
Misafirimiz dükkanımıza geldikten sonra, oturacağı masanın sorumlu personeli tarafından hizmet takibine alınır.
İkramlarımız olan ezme tabağını, porsiyon salatayı, turşuyu, sıcak ekmeği önceden masaya getiririz.
Siparişler netleştikten sonra maksimum bir dakika içinde ana ürünler de sofraya ulaşmış olur. Hızlı hizmet, kalite kriterlerimiz içinde önemli yer tutar. Beylikdüzü restaurantımız 1200 kişilik. 350 personelimiz çalışıyor. Ekibimizin çoğu Turizm Otelcilik okuyan öğrenci arkadaşlarımızdan oluşuyor. Onları bir aylık iç eğitime tabi tutuyoruz. Aktif, işine saygılı, mesleğini seven, olumlu enerji sahibi, yılmadan çalışan, istekli ve gayretli insanlarla yan yana olmaya itina gösteriyoruz. Yusuf Akkaş’ın yaktığı meşaleyi, servis düzenini, misafire olan nezaketini hakkıyla taşıyacak, aynı duyguları paylaşacak kadroyla yolumuza devam ediyoruz.
 
Köfteci Yusuf ailesinden olmak ayrıcalık mı?
Markanın sempatisi sosyal yaşam iletişimlerimize de yansıyor. Bankalardan, hastanelere, kurumlardan, özel sektöre kadar bir çok insanı burada ağırlıyoruz. Bizim de oralara işimiz düştüğünde, dost sıcaklığında davranıyorlar. Özel olarak ilgilenmeye çalışıyorlar. Mutluyuz.
 
Rezervasyon sistemi neden yok? Paket servis anlayışı niçin aktif değil?
Müşterilerimizin hepsi değerli ve eşittir. İnsanları bekletmemek ve boş masanın tartışmasına girmemek adına önceden rezervasyon isteklerini kabul edemiyoruz. Önce gelenin oturmasını ve hizmet almasını tercih ediyoruz. Zaman kaybı yaratmamak için el terminali ile sipariş yazma yöntemini kullanmıyoruz. İşletmemizde yemek yeme süresi ortalama 25 dakikadır. Sirkülasyon hızına dayalı bir sistemin uygulayıcısıyız. Yavaş personel çalıştırmayız. Ağır işleyen birim nerede ise müdahale yaparız. Çekim gücümüz kaliteli ürün, ucuz fiyat ve hızlı servis üçlüsüdür. Bu üçlüden tavizkar olamayız. Motorlu paket servisi konusu gündemimizde olan ve üzerine çalıştığımız bir durum. Evlere servis kararı çok hassas özellikler barındırıyor. Kalitemizi düşürmek istemiyoruz.

 

Üretim tesislerinizin özelliklerini anlatabilir misiniz?
Yenişehir’de 10 dönüm üzerine kurulu modern bir üretim tesisimiz mevcut.
Yüzde seksen dana, yüzde 20 kuzu eti kullanırız. En iyi karkas eti işleriz. Kasaplarımızın yarısından fazlası kadınlardan oluşur.
Kadın istihdamına çok önem veririz. Günlük olarak şubelerimize sevkiyat yapar, piyasaya dağıtımlar gerçekleştiririz.
Türkiye’nin en iyi et üreticileri arasında önlerdeyiz. Genel pazarda yüzde 10’luk bir paya sahibiz. Başakşehir şubemizde Pazar günleri 300 tepsi yani ortalama 3 ton köfte satarız. Pendik şubemiz de benzer oranlarda satış grafiği gösterir. Lider restaurantlarımızdan bir tanesidir.
Donmuş et ürünü kesinlikle kullanmıyoruz. Günlük, taze, kaliteli et Anayasa’mız gibidir. Şubelerimizin hepsinde gıda mühendisi arkadaşlarımız görev yapar. Üretim tesislerimizden gelen etlerin son hali denetlenir, incelenir. Kalite kontrolleri gerçekleştirilir, tezgaha verilir. Çiğ et alanında da çok güçlüyüz. Fiyatlarımız piyasanın altında ve kalite üst seviyede olduğu için güzel dönüşler yaşıyoruz. Sektörde öne çıkan birçok ünlü işletme, et mamullerini Köfteci Yusuf’tan tedarik eder.En az 3 aracımız sürekli olarak İstanbul içine et dağıtımı yapar. İç piyasaya günlük ortalama yirmi ton et satıyoruz.

  
  
 
Diğer markalarınızı da tanıyalım lütfen.
Köfteci Yusuf ana markamız. Yol restaurantı sektöründe Türkiye’nin en iddialı grubuyuz diyebilirim.
Döner Y, Ciğerce, Kamenta, BurgerAge diğer konseptlerimiz. Hesaplı kasap mağazamızda, et ürünleri, şarküteri reyonu yer alıyor.
Dana kuşbaşı 44 lira, bir kilo köfte 38 lira, pirzola 68 lira. Susurluk, Yalova, Orhangazi şubelerimiz çok popüler hizmet noktaları.
Uludağ’a çıkanlar mutlaka lezzetimizle tanışmıştır. Tavuk eti, kuzu eti, dana eti, köfte, sucuk ana kalemlerimiz. Köftelerimizin tanesi 40 gram gelir. Porsiyonda beş adet köfte var. Toplam 200 gram pişmiş köfteyi 14 liraya satarız. Kaymaklı ekmek kadayıfımızı ve Kemalpaşa tatlımızı mutlaka denemenizi tavsiye ederim. 2016 yılında %200 büyüdük. Bursa’da en fazla vergi ödeyen şirketler arasında 6.sıradayız.
 
Veda cümleleriniz ne olacak?
ZerParola Gazetesi yöneticilerini işletmemizde ağırlamaktan büyük keyif aldık. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür etmek isterim.
2018 yılında büyüme hamlemizi sürdüreceğiz. Özellikle İstanbul ilinde şubeleşme sayımız hızla artacak. Franchise vermiyoruz. Şubelerimizin tamamı merkezimize bağlı. Günde 150 dana, 1000 kuzu işleyen büyük bir et fabrikasının sorumlu yöneticileriyiz.
Sektörümüzde birçok yeniliğe imza attığımızı ve fark yarattığımızı biliyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini devamlı kılmak için durmadan çalışıyoruz. Yeni senenin ülkemize barış ve sevgi getirmesini temenni ediyor, Bahçeşehir halkına saygılar sunuyoruz.
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
KÖFTECİ YUSUF T...
YENİ NESİL MEYH...
ODUN ATEŞİNDE D...
IRISH KLASİĞİ
HASIRLI KONYA M...
MANGALDA LEZZET...
​Kilo almak ist...
ANATOLIA TATLI ...
​YENİLEBİLİR MU...
Tümü
SON HABERLER
YENİ NESİL MEYH...
ODUN ATEŞİNDE D...
MANGALDA LEZZET...
"KİVA BOMONTİ" ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional