.
 

Etkinlik Takvimi
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
moi sahne mart ayı etkinlikleri,

MOİ SAHNE MART ETKİNLİKLERİ

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne, Mart ayında birbirinden renkli oyunlara, gösterilere ve konserlere ev sahipliği yapacak. Etkinlik takvimi şöyle:

1 Mart Perşembe günü, saat 20.30 tiyatro oyunu ‘Barut Fıçısı’

Komedi oyunu ‘Barut Fıçısı’ MOİ Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor. Barut Fıçısı; Makedon yazar Dejan Dukovski’nin pek çok Balkan ülkesinde yıllarca oynandıktan sonra Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ve Amerika’da da büyük başarı kazanmış, filmi de yapılmış başyapıtı. Birbirine bir biçimde bağlı 11 farklı hikayeden oluşan bir bütün.

“İstanbul Halk Tiyatrosu, Barut Fıçısı’na dönmüş şehri ve insanlarını anlatan bu komediyi Balkanlar’dan alıp getiriyor. Dileğimiz ‘barut fıçısı’na dönmüş kendi ülkemizi ve şehrimizi anlatmak. Aramızdaki ve içimizdeki büyük gerginliklerle yüzleşebilmek ve komedi yoluyla gerilimleri biraz olsun gevşetebilmek. Her zamanki gibi toplumsal eleştiri, her zamanki gibi komedi ve her zamanki gibi ‘kırmadan dökmeden’ ” Yazan: Dejan Dukovski. Yöneten: Yıldıray Şahinler. Oyuncular: Erkan Can, Yıldıray Şahinler, Ruhi Sarı, Aşkın Şenol, Faruk Akgören, Aytek Önal, Rüya Önal, Başak Gümülcineli.

2 Mart Cuma günü, saat 21.00’da ‘Deniz Seki’ konseri

Türk pop müziğinin başarılı ismi Deniz Seki, MOİ Sahne Konserleri kapsamında sevenleriyle buluşuyor.


3 Mart Cumartesi günü, saat 13.00’da Çocuk Oyunu ‘Canım Kardeşim 2’

Televizyon ekranlarında çocukların severek izlediği ‘Canım Kardeşim’in yeni müzikali ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Oyun; eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için sadece bilgisayar oynanmaması gerektiğini anlatıyor. Oyuna Barış Manço ve Adile Naşit gibi sürpriz tiplemeler de katılıyor. Danslı ve müzikli oyun, çocukların da dahil olduğu büyük bir eğlenceye dönüşüyor.

3 Mart Cumartesi günü, 20.30’da ‘İncesaz’ konseri

Grubun tanımıyla "İstanbul müziği" topluluğu olan İncesaz, 3 Mart'ta MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. İzleyenlerin coşkuyla eşlik edeceği bu muhteşem konserde, "İncesaz" hem gruba ait hem de geleneksel şarkıları kendilerine has üsluplarıyla yorumlayacak. Çalışma ve konserlerini 1997'den bu yana sürdüren İncesaz'ın gerçekleştireceği bu çok özel konserde müzikseverleri unutamayacakları bir gece bekliyor.4 Mart Pazar günü, saat 16.30’da Anadolu Ateşi Kıvılcım Dans Gösterisi

Dünyaca ünlü Türk dans grubu Anadolu Ateşi’nin çocuk dansçılardan oluşan ekibi Anadolu Ateşi Kıvılcım MOİ Sahne’de sanatseverle buluşuyor. Anadolu Ateşi Kıvılcım, dans gösterisinde; doğudan batıya, Anadolu’dan Avrupa’ya kadar pek çok kültüre ait farklı dansları icra ediyor.

7 Mart Çarşamba günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’

Ali Poyrazoğlu'nun yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk” tiyatro oyunu, MOİ Sahne’de izleyicisiyle buluşuyor.

"Ali Poyrazoğlu'nun kendi kitabından yola çıkarak yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk” interaktif bir güldürü. Tökezlemiş gönül ilişkilerinin, düzeltilip yerli yerine oturtulmasının yöntemleri üstüne müthiş bir komedi. Oyunda ‘Buruşmuş gönül ilişkileri, evlilikler nasıl ütülenmeli, eski düzgün haline nasıl getirilmeli’ gibi sorular işleniyor. Oyunda; terapi yapılan bir çift üzerinden seyircilere bu işin sırları açılıyor, terapi yöntemleri sergileniyor. “Tamamla Bizi Ey Aşk” dünyanın en tehlikeli konusu “Aşk” üstüne seyirci ile birlikte düşünüyor. Oyunda Ali Poyrazoğlu, Şebnem Özinal ve Melih Ekener rol alıyor.


8 Mart Perşembe günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Hoş Geldin Boyacı’

Komedi Oyunu ‘Hoş Geldin Boyacı’ MOİ Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyunda usta isim Erdal Özyağcılar’a, performansıyla göz dolduran Berna Laçin ve Gözde Çetiner eşlik ediyor. ‘Hoş Geldin Boyacı’nın konusu şöyle: Walter (Erdal Özyağcılar), hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlamıştır. Bir gün bir evi boyarken birden Marcia (Berna Laçin) ile karşılaşır, üzerine kapı çalınır; gelen kocası tarafından aldatılan Jane (Gözde Çetiner)'dir. Donald Churchill’in yazdığı ve Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği oyunun yönetmeni Arif Akkaya.9 Mart Cuma günü, saat 21.00’da ‘Yaşar’ konseri

Türk pop müziğinin başarılı ismi Yaşar, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.

10 Mart Cumartesi günü, saat 21.00’da ‘Mabel Matiz’ konseri

Türk pop müziğinin başarılı ismi Mabel Matiz, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.


13 Mart Salı günü, saat 20.30’da ‘Sunay Akın ve İlhan Şeşen'den Aşk Şarkıları ve Öyküler’

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın ile başarılı sanatçı İlhan Şeşen “Sunay Akın ve İlhan Şeşen’den Aşk Şarkıları ve Öyküler” programı ile MOİ Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor.

"MOİ Sahne, aşkla dolu bir geceye tanıklık etmeye hazırlanıyor. Şair, yazar, tiyatrocu, araştırmacı ve ayrıntı ustası Sunay Akın, kendine has, şaşırtıcı üslubuyla anlatacağı etkileyici sevda öyküleri ve seslendireceği aşk şiirleriyle sahnede olacak. Akıcı diliyle seyirciyi içine çeken, kısacık bir performansa bile binlerce kitabın ışığını sığdıran Sunay Akın’a sahnede, aşk şarkılarının en sevilen yorumcularından İlhan Şeşen eşlik edecek. O gece Sunay Akın ve İlhan Şeşen sahnede aşka kelimelerden ve notalardan bir kostüm hazırlayacak. Bu özel konseri sakın kaçırmayın."


14 Mart Çarşamba günü, 20.30’da ‘Rubato’ konseri

Özgün tarzı ve çok sesli müziği ile dikkat çeken ‘Rubato’ grubu MOİ Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor.

Sezen Aksu ile 14 sene birlikte sahne alan Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Eralp Görgün ve Göksun Çavdar’ın kurduğun Rubato grubunun adı ‘Ritmik Özgürlük’ anlamına geliyor.

Bu özgün anlayışla 2 albüm yayımlayan Rubato’nun repertuvarında; Anadolu Ezgileri, Modern Arabesk, Türk pop müziğinin melodi açısından en seçkin eserleri ve daha pek çok tür yer alıyor. Kendi anlayışlarıyla cover’ladıkları şarkıların yanı sıra kendi eserlerini de seslendiren Rubato’nun en önemli özelliği efkar dozu çok yüksek ama bir o kadar da eğlenceli olması.


15 Mart Perşembe günü saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht’

Genco Erkal ‘Güneşin Sofrası’nda Nazım ile Brecht’ adlı oyunda, 20. yüzyıl edebiyatının iki önemli ismi Bertolt Brecth ve Nazım Hikmet’i aynı sahnede buluşturuyor. ‘Güneşin sofrasında bir araya gelen iki ozan; barışa, sevgiye, adalete, vatana ve kardeşliğe kısaca hayatımıza dair kavramları müzikal bir söyleşiyle irdeliyor. Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Güneşin Sofrası’nda Nazım ile Brecht’ adlı oyunda usta sanatçıya Tülay Günal eşlik ediyor. Güneşin Sofrası’nda; Kurt Weill, Hans Eisler, Zülfü Livaneli, Edip Akbayram, Timur Selçuk, Fazıl Say gibi ustaların eserleriyle izleyici sözlü ve müzikli bir ziyafete davet ediliyor.16 Mart Cuma günü, saat 20.30’da ‘Sabahat Akkiraz’ konseri

Türk halk müziğinin başarılı ismi Sabahat Akkiraz MOİ Sahne’deki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.


17 Mart Cumartesi günü, saat 21.00’da ‘Zerrin Özer’ konseri

Türk pop müziğinin başarılı ismi Zerrin Özer MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.


18 Mart Pazar günü, saat 19.30’da ‘Anadolu Ateşi’ dans gösterisi

Dünyaca ünlü Türk dans topluluğu Anadolu Ateşi, Mustafa Erdoğan genel sanat yönetmenliğinde MOİ Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor. Anadolu Ateşi doğudan batıya pek çok farklı kültürden ve Anadolu danslarından seçkiler sunuyor.20 Mart Salı günü, saat 20.30’da tek kişilik tiyatro Müfit Can Saçıntı ile ‘Lafını Esirgemeyenler’

Tek komedi oyunu Müfit Can Saçıntı ile ‘Lafını Esirgemeyenler’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. ‘Mandıra Filozofu’ ve ‘Yaşamak Güzel Şey’ filmleriyle tanınan Müfit Can Saçıntı’yı sahnede canlı olarak izleme şansını kaçırmayın. Müfit Can Saçıntı konuk oyuncuların bulunduğu videoları da kullanarak, benzerine daha önce pek rastlanmamış tek kişilik bir gösteriye imza atıyor. Şaşırtırken güldürüyor, güldürürken düşündürüyor. Lafını esirgemeyen söz ve hiciv ustalarının anlatıldığı oyun, geçen sezon gördüğü büyük ilgi üzerine bu sezon da devam ediyor.

22 Mart Perşembe günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Azizname’

Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan ‘Azizname’, yaratıcısının efsane rejisiyle MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Her büyük eser, güncelliğini asırlarca sürdürür. Aziz Nesin ustanın kaleminden çıkan Azizname, yazıldığı günden bu yana güncelliğini hiç kaybetmemiş bir eser. Öyle ki sahnelendiği her dönemde seyircisine ulaşmayı başarmış. Salondan hiç eksilmeyen kahkahalar, oyunun her dönem bizden bir şeyler anlattığının en büyük kanıtı.
Oyuncular: Emre Altuğ, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Burak Şentürk ve Fatip Topçuoğlu.


23 Mart Cuma günü, saat 21.00’da ‘İrem Derici’ konseri

Türk pop müziğinin sevilen ismi İrem Derici, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.

24 Mart Cumartesi günü, saat 21.00’da ‘Merve Özbey’ konseri

Türk pop müziğinin başarılı ismi Merve Özbey, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.

25 Mart Pazar günü, saat 16.30’da ‘Anadolu Ateşi Kıvılcım’ dans gösterisi

Dünyaca ünlü Türk dans topluluğu Anadolu Ateşi’nin çocuk dansçılardan oluşan ekibi ‘Anadolu Ateşi Kıvılcım’ MOİ Sahne’de sanatseverle buluşacak. Anadolu Ateşi Kıvılcım; doğudan batıya, Anadolu’dan Avrupa’ya kadar pek çok kültüre ait farklı dansları icra edecek.

27 Mart Salı günü, saat 20.30’da tek kişilik oyun ‘Alper Kul – Hamileyim!’

Ünlü oyuncu Alper Kul tek kişilik komedi oyunu ‘Alper Kul – Hamileyim’ ile MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor.

Hormonları ip atlayan lohusa bir anne, uyumayan bir evlat ve şaşkın bir babanın hikayesi...”28 Mart Çarşamba günü, saat 20.30’da ‘Ahmet Aslan & Band Project’ konseri

Anadolu ve Batı enstrümanlarını birlikte kullanan Ahmet Aslan, ‘Band Project’ ekibi ile birlikte MOİ Sahne’deki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.

30 Mart Cuma günü, saat 21.00’da ‘Hakan Altun’ konseri

Türk müziğinin başarılı ismi Hakan Altun, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor.


31 Mart Cumartesi günü, saat 21.00’da Ferhat Göçer konseri

Türk müziğinin başarılı ismi Ferhat Göçer, MOİ Sahne Konserleri kapsamındaki konseriyle sevenleriyle buluşuyor. 

 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
SOKAK TİYATROSU
MOİ SAHNE MART ...
İSTANBUL DÖVME ...
NİLÜFER YILDIRI...
TENİSİN ŞÖLENİ ...
UNICERA Uluslar...
BATI YAKASININ ...
THE POPULİST
Candan Erçetin ...
Tümü
SON HABERLER
SOKAK TİYATROSU
ZORLU PSM ’de 7...
NİLÜFER YILDIRI...
AZINLIKTA KALDI...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional